Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług.
Polscy Czempioni Łączą Siły
Polscy Czempioni Łączą Siły
Grupa Azoty S.A. i spółka Ursus S.A. podpisały list intencyjny o współpracy w zakresie wspólnego opracowywania i wdrażania projektów dotyczących efektywnego rolnictwa oraz wykorzystania wodoru jako źródła energii dla ogniw paliwowych zasilających silniki elektryczne. Firmy połączą też siły w związku z propagowaniem i wdrażaniem działań edukacyjnych.
Przedmiotem przyszłej umowy będzie przygotowanie i realizacja wspólnych projektów badawczo-rozwojowych. Spółki zajmą się również propagowaniem i wdrażaniem działań edukacyjnych, których strategicznym celem jest wzrost konkurencyjności oraz innowacyjności działań obu stron, służących budowie nowoczesnej, polskiej gospodarki opartej na wiedzy.
Zdając sobie sprawę z wzajemnych korzyści płynących ze współpracy na rzecz innowacyjnej gospodarki, Ursus S.A. i Grupa Azoty S.A. podejmują także współpracę w zakresie wymiany doświadczeń i wiedzy, która wpłynie pozytywnie na rozwój obu podmiotów.
Poprzez prowadzenie wspólnych działań marketingowych firmy będą wzmacniać lojalność
i mobilizować rolników do zakupu krajowych produktów zamiast produktów firm konkurencyjnych, w tym sprzętu rolniczego oraz nawozów z importu. Prowadzenie wspólnych działań informacyjnych w stosunku do rolników w niedługim czasie przełoży się na większą wartość wizerunkową dla obu firm, jako silnych przedsiębiorstw i liderów w branży.
- Jesteśmy przekonani, że wymiana wiedzy, informacji i doświadczeń z Ursusem wzmocni obie firmy. Grupa Azoty otwarta jest na poszukiwanie innowacji w przemyśle i rolnictwie, bliską współpracę
z ośrodkami naukowymi i startupami technologicznymi o wysokim potencjale. Dlatego chcemy rozpocząć działania zmierzające do upowszechnienia nowoczesnych technologii w ramach inteligentnego rolnictwa oraz innowacyjnych niskoemisyjnych praktyk rolniczych – mówi dr Grzegorz Kądzielawski, wiceprezes zarządu Grupy Azoty S.A.
– W walce o polski rynek musimy rywalizować z wieloma światowymi koncernami posiadającymi silne zaplecze. Współpraca z Grupą Azoty umacnia nas i stwarza szansę na bardziej dynamiczny rozwój. Wierzę, że będzie to wieloobszarowa współpraca, z której płynąć będą obopólne korzyści – mówi Karol Zarajczyk, Prezes Zarządu Ursus S.A.
Wspólne działania obejmą kooperację w obszarze wykorzystania alternatywnych źródeł energii, opartych o wysokiej jakości wodór dostarczany przez Grupę Azoty, który może stać napędem dla pionierskich konstrukcji hybrydowych autobusów wodorowo-elektrycznych skonstruowanych przez spółkę Ursus S.A.
List intencyjny został podpisany przez Ursus S.A. i Grupę Azoty S.A. podczas Kongresu 590, odbywającego się w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym Województwa Podkarpackiego G2A-Arena w Jasionce koło Rzeszowa.
Przeczytaj także:
- Grupa Azoty Bliżej Nauki
- Tworzywa Głównym Motorem Historycznych Maksimów Grupy Azoty
- Grupa Azoty „Ambasadorem Polski Na Świecie”
- Grupa Azoty S.A. z Wyróżnieniem „The Best Annual Report”
- Rozwój Strategicznego Projektu Grupy Azoty
- Trajan Szuladziński Prezesem Zarządu Grupy Azoty Siarkopol
- Grupa Azoty Stawia Na Innowacje
- Dobre Wyniki Grupy Azoty w Segmencie Tworzyw
- Grupa Azoty Rozważa Produkcję Polipropylenu w Policach
- Grupa Azoty Stawia Na Innowacje. Satelitarne Technologie Dla Rolnictwa
- Nowości w Ofercie i Gwiazdy Sportu – Grupa Azoty Na Targach PLASTPOL
- Czat Inwestorski Grupy Azoty
- Grupa Azoty ZAK S.A. Zaprasza Na Konferencję OXO