Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług.
Spółki Grupy Azoty Nagrodzone w Konkursie “Diamenty Polskiej Chemii”
Spółki Grupy Azoty Nagrodzone w Konkursie “Diamenty Polskiej Chemii”
W konkursie „Diamenty Polskiej Chemii” plastyfikator Oxoplast Medica Grupy Azoty Zakłady Azotowe Kędzierzyn S.A. otrzymał tytuł Produktu Roku. Liderem Ekologii natomiast, za inwestycje proekologiczne, uznana została Grupa Kapitałowa Grupa Azoty. Ceremonia wręczenia nagród odbyła się podczas Konferencji “Chemical Industry Forum & Awards Gala” 20 listopada w Warszawie.
- Jest w Grupie Azoty klimat innowacyjności. I tak samo w polskiej chemii jest klimat, aby tworzyć coraz lepsze produkty - powiedział Adam Leszkiewicz, Prezes Zarządu Grupy Azoty Zakłady Azotowe Kędzierzyn S.A. odbierając nagrodę w kategorii Produkt Roku, przyznaną Grupie Azoty ZAK S.A. za plastyfikator Oxoplast Medica.
Tytuł Lidera Ekologii otrzymała Grupa Kapitałowa Grupa Azoty. – Dbamy nie tylko o produkcję, ale i ekologię. I choć nagroda ta docenia przede wszystkim ostatnie proekologiczne inwestycje Grupy Azoty - między innymi instalację odbioru popiołów w Tarnowie, modernizację Wytwórni Kwasu Siarkowego oraz instalacje oczyszczania spalin, to realizujemy i już zrealizowaliśmy w Spółkach Grupy wiele takich proekologicznych projektów. – podkreślił, odbierając statuetkę, Marian Rybak, Wiceprezes Zarządu Grupy Azoty i Prezes Zarządu Grupy Azoty Zakłady Azotowe Puławy S.A..
Tematyka konferencji “Chemical Industry Forum & Awards Gala”, podczas której wręczone zostały nagrody “Diamenty Polskiej Chemii”, obejmowała pozycję polskiej chemii na światowych rynkach, efektywność spółek chemicznych i petrochemicznych oraz szanse i zagrożenia dla przemysłu chemicznego w Polsce.
Prezes Adam Leszkiewicz wziął także udział w panelu “Polska chemia w świecie”. W swoim wystąpieniu podkreślił znaczenie konsolidacji, jaka nastąpiła w sektorze chemicznym w ostatnich latach. – Dała ona możliwości, jakie kilka lat temu jeszcze mało komu w naszej branży się śniły. Jako Grupa Azoty jesteśmy drugim producentem nawozów w Unii Europejskiej mamy możliwości inwestycyjne, finansowe. – mówił Prezes Leszkiewicz podczas swojego wystąpienia. Zwrócił też uwagę na rolę przemysłu nawozowego w kwestii bezpieczeństwa żywnościowego na świecie. – Areał upraw na świecie zapewne nie wzrośnie, ale będziemy oczekiwać, że produkcja żywności i plonowanie znacznie wzrośnie – powiedział Leszkiewicz.
Z kolei minister skarbu państwa Włodzimierz Karpiński, otwierając tegoroczna edycję Forum, podkreślił znaczenie branży chemicznej w rozwoju polskiej gospodarki w kontekście wykorzystania środków z Unii Europejskiej na badania i rozwój.
Celem Forum Chemicznego jest przedstawienie i analiza sytuacji, w jakiej znalazł się polski przemysł chemiczny na tle globalnym. W konkursie „Diamenty Polskiej Chemii” uhonorowane zostały podmioty wyjątkowo aktywne na rynku, które swoimi działaniami przyczyniają się do wzmocnienia pozycji polskiej chemii w warunkach międzynarodowej konkurencji. “Chemical Industry Forum & Awards Gala” organizowane jest przez Executive Club. Partnerem strategicznym wydarzenia była Grupa Azoty. /Źródło: www.grupaazoty.com/