Polecamy

B2B Giełda Tworzyw Szukaj
Analizy Rynkowe (EP) RSS

[2018-09] Europejski Rynek Poliacetalu

Drukuj

[2018-09] Europejski Rynek Poliacetalu

Ceny poliacetalu były stabilne we wrześniu ze względu na zwiększoną aktywność po zakończeniu okresu letnich wakacji. Ceny za trzeci kwartał nie uległy zmianie w porównaniu do drugiego kwartału i nie odnotowano także żadnych wzrostów cen w perspektywie czwartego kwartału. 

Ceny metanolu wzrosły we wrześniu przed dyskusjami o cenach kontraktowych na czwarty kwartał. Mocniejsze ceny metanolu są wspierane problemami logistycznymi związanymi z utrzymującym się niskim poziomem wody na Renie. Popyt na poliacetale, a także wiele innych polimerów inżynieryjnych, został wzmocniony przez dobre wyniki rynku motoryzacyjnego w miesiącach letnich. 

Zgodnie z notowaniami, ceny poliacetalu (homopolimeru) pozostały na poziomie 2750-3100 EUR/T DDP, a ceny kopolimeru na poziomie 2150-2300 EUR/T DDP, jak w sierpniu.

Rynek motoryzacyjny w Europie kontynuował gwałtowny wzrost w lipcu i sierpniu. W lipcu popyt na nowe samochody osobowe w UE wzrósł o 10,5%, zarejestrowano prawie 1,3 miliona samochodów. Wzrost odnotowano na wszystkich głównych rynkach UE. W sierpniu, który jest zwykle najsłabszym miesiącem sprzedaży w roku, rynek samochodów osobowych w UE uległ znacznemu zwiększeniu, zarejestrowano ponad 1,1 miliona nowych pojazdów, co oznacza wzrost o ponad 31% rok do roku, zgodnie z danymi ACEA. Jednak silna sprzedaż może wynikać z zachęt oferowanych przed wprowadzeniem nowych testów efektywności zużycia paliwa i emisji, które zostały wdrożone we wrześniu.

Pozostałe dane ekonomiczne, PKB wzrósł o 0,4% w drugim kwartale 2018 roku, zarówno w strefie Euro, jak i w UE28. Oznacza to wzrost rok do roku o 2,1%. Z drugiej strony produkcja przemysłowa w strefie Euro spadła o 0,8% w lipcu 2018 roku, w porównaniu z czerwcem 2018 roku o 0,7% w UE28, według szacunków Eurostatu. Eksport poliacetalu w okresie styczeń-maj wyniósł 45.824 tony, co stanowi spadek o 5,8% w porównaniu do 48.538 ton w pierwszym półroczu 2017 roku, według danych celnych. Chiny były wiodącym importerem poliacetalu w UE na poziomie 15.206 ton, a za Chinami uplasowała się Turcja, która zaimportowała 5.260 ton poliacetalu. /Źródło:TOC/

Wyświetleń:
Komentarze użytkowników (0)

Przeczytaj także:

ALBIS - In Touch With Plastics

Plastline

Plastinvent