Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług.
Czytelnia
RSS
O Leasingu Słów Kilka...
O Leasingu Słów Kilka...
Zyskowność przedsiębiorstwa jest bezpośrednio zależna od jego wydajności produkcyjnej. Nowoczesne technologie zwiększają zarówno możliwości produkcyjne firmy, pozwalają optymalizować procesy produkcyjne, podnoszą jakość wytwarzanego produktu jak i konkurencyjność przedsiębiorstwa na rynku. To dlatego prężnie rozwijające się Firmy kładą coraz większy nacisk na inwestycje. Jeżeli przedsiębiorstwo chce produkować wykorzystując najnowocześniejsze technologie i najnowszą wiedzę, musi przeznaczać na ten cel coraz większe środki. Nie wszystkie Firmy stać jednak na tak duży wydatek.
Istnieje jedank możliwość użytkowania nowoczesnej maszyny, czy też całej linii produkcyjnej, bez ponoszenia wysokich kosztów - tą możliwość stanowi leasing.
Leasing jest Umową, na mocy której towarzystwo leasingowe nabywa określoną rzecz zgodnie z życzeniem Klienta, po czym przekazuje mu tą rzecz do używania na określony czas w zamian za płatne w ratach wynagrodzenie pieniężne. Inaczej mówiąc jest to korzystanie z maszyny lub urządzenia za określoną najczęściej miesięczną opłatą. Leasing pozwala na inwestowanie bez angażowania kapitału własnego, co oznacza, że przedsiębiorca czerpie korzyści z rzeczy, których nie kupił.
Przedsiębiorstwa decydując się na leasing mają najczęściej do wyboru dwa modele: leasing operacyjny lub leasing finansowy.
W przypadku leasingu operacyjnego przedmiot leasingu zaliczany jest do majątku leasingodawcy i przez niego amortyzowany. Raty leasingowe leasingobiorca może zaliczyć w ciężar kosztów uzyskania przychodu. Poza tym, neutralność leasingu wobec bilansu ma pozytywny wpływ na wskaźniki finansowe przedsiębiorstwa. Poprzez indywidualne ustalanie wartości końcowych, można dopasować umowę leasingową do planowanej płynności finansowej leasingobiorcy. Kiedy umowa dobiegnie końca leasingobiorca może przedmiot leasingu zwrócić, zakupić lub kontynuować leasing.
W przypadku leasingu finansowego przedmiot leasingu jest zaliczany do majątku leasingobiorcy i przez niego amortyzowany. W momencie zapłaty ostatniej raty przedmiot leasingu przechodzi na własność leasingobiorcy.
Wyświetleń: