Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług.
Polimery Nauka Przemysł
Politechnika Częstochowska, Zakład Przetwórstwa Polimerów Instytutu Technologii Mechanicznych oraz Towarzystwo Przetwórców Tworzyw Polimerowych SIMP zapraszają do udziału w: III Konferencji Naukowo-Technicznej pt. Polimery – Nauka – Przemysł 19-21 września 2016 r. Lgota Murowana koło Kroczyc.
Celem konferencji jest przedstawienie i zaprezentowanie dorobku naukowego i technicznego polskich placówek naukowych z zakresu materiałów polimerowych i ich przetwórstwa oraz stosowania tych materiałów. Przewiduje się, że w konferencji wezmą udział również uczestnicy z zagranicy, głównie z państw sąsiadujących z Polską. Ośrodek częstochowski od lat organizuje podobne konferencje, które są główną wizytówką i prezentacją osiągnięć członków Towarzystwa Przetwórców Tworzyw Polimerowych SIMP. Konferencje te cieszą się dużym zainteresowaniem. Oprócz przedstawicieli placówek naukowo-badawczych, uczestniczą w nich również przedstawiciele przemysłu zajmującego się przetwórstwem i zastosowaniem materiałów polimerowych.
Tematyka konferencji dotyczy materiałów polimerowych oraz ich przetwórstwa. Jest to bardzo ważny obszar dla dalszego rozwoju przetwórstwa i materiałów polimerowych w Polsce. Materiały polimerowe i ich przetwórstwo należą do dziedzin najszybciej rozwijających się, charakteryzują się największą dynamiką wzrostu. Dlatego dobór tematu konferencji należy uważać za związany z tymi trendami rozwojowymi. Kolejnym ważnym aspektem konferencji jest łączenie nauki i przemysłu i wypracowanie obszarów i mechanizmów takiej współpracy.
Tematyka Konferencji obejmuje:
- Przetwórstwo tworzyw polimerowych,
- Tworzywa polimerowe, napełniacze, środki pomocnicze, zastosowanie,
- Maszyny, narzędzia, oprzyrządowanie technologiczne do przetwórstwa,
- Problemy teoretyczne i aplikacyjne wtórnego przetwarzania materiałów polimerowych,
- Problematyka zapewnienia jakości w przetwórstwie,
- Nowoczesne metody badań i oceny cech jakościowych i użytkowych wytworów z tworzyw.
- Modelowanie numeryczne procesów przetwórstwa