Polecamy

Na Skróty

BIZNES Menu

B2B Giełda Tworzyw Szukaj
Prezentacje RSS
  z 15

Możliwości zastosowania polimerów biodegradowalnych w medycynie

W ciągu ostatnich kilku dekad materiały polimerowe oparte na biodegradowalnych polimerach znalazły szerokie zastosowanie w różnych dziedzinach medycyny. Początkowo, akceptacja tych materiałów była nieco sceptyczna i powolna, ale ponieważ biopolimery udowodniły swoją wartość, popyt na nie wzrósł. Należy jednak ustalić, czy właściwości materiału odpowiadają jego zastosowaniu. Aby sprostać wymaganiom funkcjonalnym, należy wybrać materiały o pożądanych właściwościach fizycznych, chemicznych, biologicznych, biomechanicznych i degradacyjnych.

Digitalizacja i cyfryzacja w przemyśle TS, czyli co potrafi nowoczesna wtryskarka?

Czas sztucznej inteligencji oraz wirtualnej rzeczywistości wchodzi także do branży tworzyw sztucznych. Choć nie sądzę by sztuczna inteligencja szybko i całkowicie zastąpiła technologa, to jednak już dziś nowoczesne wtryskarki mają funkcje pozwalające im na samodzielną zmianę parametrów procesu. Maszyny w oparciu o uzyskane w trakcie cyklu wyniki pomiarów mogą samodzielnie dokonywać korekty wybranych parametrów w celu zachowania stabilnej jakości produkcji.

Plan osiągnięcia celów klimatycznych i przewagi rynkowej systemu TS w Europie

Czy europejski system tworzyw sztucznych może osiągnąć cele klimatyczne, nie tracąc konkurencyjności na tle globalnym? The Plastics Transition to mapa drogowa przedstawiająca drogę dojścia do przyspieszenia cyrkularnej transformacji tworzyw sztucznych, obniżenia do zera netto emisji gazów cieplarnianych w całym cyklu życia oraz wspierania zrównoważonego wykorzystywania tworzyw sztucznych.

Modyfikacja Właściwości Izolacyjnych Tworzyw Termoplastycznych

W prezentacji zostaną przedstawione wyniki prac B+R, realizowanych w ramach projektu „Bon na Innowacje 2022-2023” wspólnie z Politechniką Rzeszowską dla firmy POLIAMID Kłodzko pt. „Usługi BADAWCZO-ROZWOJOWE w zakresie materiału polimerowego o dobrych właściwościach izolacyjnych i mechanicznych, mającego zastosowanie w produkcji pierścieni dystansowych do rur preizolowanych”.Istotą działania była realizacja prac badawczo-rozwojowych mających na celu możliwość opracowania nowego materiału (termoplastycznego tworzywa sztucznego) przeznaczonego do formowania wtryskowego

Szukaj rozwiązań! Poznaj możliwości recyklingu mechanicznego tworzyw

W poszukiwaniu nowoczesnych rozwiązań dla przemysłu przetwórstwa tworzyw sztucznych należy zwrócić szczególną uwagę na sposób gospodarowania materiałami polimerowymi oraz rosnącymi możliwościami wykorzystania materiałów powtórnie przetworzonych. Recykling mechaniczny oferuje możliwość otrzymywania regranulatów o właściwościach zbliżonych, a w niektórych wypadkach lepszych od materiałów oryginalnych. Konieczność stosowania materiałów pochodzących z recyklingu wpisuje się również w filozofię gospodarki obiegu zamkniętego, jak również racjonalnego wykorzys

Wykaż się! Wdrażaj produkty przynoszące rozwój firmy

W dobie dynamicznie zmieniającego się świata można stać przyglądać się i kopiować zachowania i produkty konkurencji, ale również można zastanowić się czy nie zacząć pracować nad własnym produktem, z własnym know-how. Nie jest to proste, ale zawsze możliwe. Można te prace realizować własnymi zasobami pod warunkiem, że je posiadamy, można je pozyskać realizując projekty badawcze lub po prostu zaprosić do współpracy naukowców z uczelni, instytutów. Odpowiemy sobie na pytanie, dlaczego warto inwestować w projekty B+R w firmie.
1  2  3  4  5  6  7    15
Plastline

Plastinvent