Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług.
Planowane Zmiany Legislacyjne – Możliwości i Wyzwania Dla Producentów TS
Planowane Zmiany Legislacyjne – Możliwości i Wyzwania Dla Producentów TS
Koncepcja Gospodarki o Obiegu Zamkniętym od strony legislacyjnej stała się faktem – europejskie dyrektywy zostały opublikowane po ponad trzech latach dyskusji, a Państwa UE mają dwa lata na ich transpozycje do prawa krajowego. W połowie stycznia 2018 Komisja Europejska opublikowała dokument “A European Strategy for Plastics in a Circular Economy”, zawierający założenia strategii dotyczącej tworzyw sztucznych, jednego z pięciu zagadnień kluczowych dla powodzenia całego projektu GOZ. Z kolei ogłoszony w maju br. projekt dyrektywy ws. wyrobów jednorazowego użytku z tworzyw sztucznych to jedno z działań wymienionych w Strategii, które poprzez narzucone ograniczenia ma wpłynąć na zmianę modelów konsumpcji i zmniejszenie zanieczyszczania środowiska.
Panel spróbuje odpowiedzieć na pytanie co oznaczają dla branży planowane zmiany legislacyjne i czy branża będzie w stanie się skutecznie obronić przed konsekwencjami narastającej presji legislacyjnej i społecznej wywieranej na tworzywa sztuczne.
PREZENTACJA UDOSTĘPNIONA NA ŻYCZENIE (proszę wysłać zapytanie mailowe)
Anna KOZERA-SZAŁKOWSKA, dr inż.
Menadżer ds. Komunikacji
Fundacja PlasticsEurope Polska
ul. Trębacka 4, lok. 109
00-074 Warszawa
M. +48 695 915917
T. +48 22 6309901
E. anna.szalkowska@plasticseurope.org
www.plasticseurope.pl