Jak w każdym temacie można by także w odniesieniu do wtryskarek powiedzieć, że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Pomimo pozornej zbieżności między oczekiwaniami Użytkownika a ofertą producenta mogą pojawić się jednak różnice.
Zwykle podczas prezentacji to prelegent przedstawia swój punkt widzenia. W tym wypadku chcemy, by była to forma wymiany doświadczeń między użytkownikami maszyn a ich producentem. Liczymy, że uczestnicy seminarium w sposób aktywny zechcą się przyłączyć do dyskusji.
Produkcja wtryskowa nie jest wolną od awarii i przestojów generujących niepotrzebne koszty.
Szczególnie w czasach, w których coraz trudniej konkurować za pomocą niskiej ceny produkcji eliminacja wszelkich awarii staje się coraz ważniejsza. Oczywiście można wypracować metody sprawnego usuwania awarii i uruchomiania produkcji, ale lepszym rozwiązaniem jest prewencja.
W znacznym stopniu prewencyjnymi działaniami można nazwać inwestowanie w wysokiej jakości narzędzia, maszyny i urządzenia peryferyjnych, ale bardzo ważnym jest także monitorowanie procesu wtrysku.
Rozwój wtryskarek elektrycznych nie był dziełem przypadku. Był on raczej odpowiedzią na realne zapotrzebowanie w zakresie przetwórstwa tworzyw sztucznych. Wykorzystanie najnowszych zdobyczy techniki otwierała nowe możliwości w efektywności produkcji detali z tworzyw sztucznych przy wykorzystaniu elektrycznych wtryskarek.
W 4Results odpowiadam za rozwój usług oraz kompetencji w obszarze Doskonalenia Organizacji, kaskady strategii oraz Lean Management i QRM.
Moje działania koncentrują się na kompleksowym wspieraniu Klientów w optymalizacji ich procesów decyzyjnych i operacyjnych. Współpracuję z Klientami na poziomie strategicznym i operacyjnym, przygotowując, wdrażając i nadzorując kompleksowe programy optymalizacyjne oraz analizy biznesowe.
Wraz z rosnącą produkcją tworzyw sztucznych w ostatnich latach wzrasta również ilość generowanych odpadów. W odpowiedzi na ten trend oraz dążąc do zmniejszenia negatywnego wpływu sektora produkcji oraz przetwórstwa tworzyw sztucznych na środowisko, Unia Europejska podejmuje działania mające na celu wprowadzenie odpowiednich regulacji prawnych dotyczących gospodarowania tworzywami sztucznymi oraz poszukiwania alternatywnych rozwiązań. Wychodząc naprzeciw wymaganiom, firma ALBIS wraz z partnerami przygotowała portfolio produktowe, sukcesywnie powiększane jako odpowiedź na zapotrzebowanie...
Opracowanie i produkcja niestandardowych mieszanek polimerowych pod wymagania klientów, które oparte są zarówno o polimery pierwotne, jak i te uzyskane z recyklingu mechanicznego, to główny wyróżnik strategii firmy Mocom. Jako wiodący producent tworzyw sztucznych, oferujemy rozwiązania dostosowane do indywidualnych potrzeb naszych klientów. Nasza firma koncentruje się na dostarczaniu materiałów o poprawionej trybologii, atrakcyjnej kolorystyce, wysokiej przewodności elektrycznej czy indywidualnie dobranych parametrach rozszczepiania światła. Dzięki ciągłemu rozwojowi, wspieramy różnorodne...
Business Speed Dating to innowacyjna formuła szybkich spotkań biznesowych, podczas których nabywcy towarów i usług mają okazję do niezobowiązującego zapoznania się z ofertami i propozycjami różnych dostawców. Podstawowym celem formuły szybkich spotkań jest pozyskanie jak największej liczby potencjalnie przydatnych kontaktów biznesowych, do których można się zwrócić z konkretną potrzebą lub ofertą. Szybkie spotkania biznesowe to pierwszy krok na drodze do długotrwałej i owocnej współpracy.
Prezentacja poruszy zagadnienie związane z pytaniem: „Kiedy i jak optymalizować proces wtrysku?” Prezentacja skupi się na czynnikach, które kształtują wynikową jakość i efektywność produkcji na wtryskarkach do tworzyw sztucznych. Czynniki te to konstrukcja i wymiary produktu, materiał, narzędzie, wtryskarka i peryferia oraz parametry procesu. Brak odpowiedniego wpływu na wymienione czynniki już na etapie przedprodukcyjnym może stanowić przyczynę późniejszych niepowodzeń podczas procesu wytwarzania. Prezentacja zostanie uzupełniona przykładami z przemysłu.
Postawienie takiego pytania nosi ze sobą zagłębienie się w wielowątkowość wynikającą z konieczności poznania wymagań jakie są stawiane przed nowoczesnym serwisem. Niejednokrotnie to co wydaje się być tylko serwisowaniem maszyn, urządzeń i wsparcie dla sprzedaży, powinno być ogromie rozwiniętą organizacją skupiającą w sobie...
Ludzie różnie rozumieją grzeczność, a zasady savoir-vivre są takie same dla wszystkich. W obecnych czasach produkt i usługa to za mało, a kultura i szacunek, to coś co nas wyróżnia i daje nam przewagę na tym wysoce konkurencyjnym rynku zawodowym. Serdecznie Państwa zapraszam na prelekcję połączoną z dyskusją, podczas której będzie możliwość weryfikacji swojej wiedzy i zestawienia tego, co powszechne z tym, co zgodne z obowiązującymi normami etykiety i savoir-vivre...
Żadne inne przedsiębiorstwo nie ukształtowało branży produkcji narzędzi i budowy form w takim stopniu jak HASCO – producent produktów znormalizowanych z siedzibą w Lüdenscheid. Nowy rok stoi teraz pod znakiem wyjątkowego wydarzenia: firma HASCO – wynalazca produktów znormalizowanych i pionier w budowie form – w 2024 roku świętuje stulecie istnienia wraz z klientami, pracownikami i osobami towarzyszącymi.
Masterbatche, farby w płynie, farby w paście i preparaty pigmentowe w postaci proszku, znajdują zastosowanie do produkcji opakowań kosmetycznych i pakowaniu żywności, w przetwórstwie wtryskowym, w barwieniu technicznych części konstrukcyjnych, foliach oraz w przemyśle motoryzacyjnym i meblowym. Firma posiada certyfikaty ISO 9001, 14001 oraz 50001 wydane przez akredytowane firmy certyfikujące a w swojej działalności dba o klientów od początkowego projektu do produkcji seryjnej ich wyrobów. Nowoczesny technologicznie sprzęt gwarantuje optymalne rozwiązania w zakresie wymaganej kolorystyki...
W ciągu kilku lat Lamela zbudowała system monitorowania zużycia energii. System ten składa się z kilkudziesięciu stanowiskowych liczników energii. Są one podłączone do oprogramowania Meternet oraz aplikacji, która łączy dane produkcyjne MES z danymi o zużyciu energii oraz danymi programu ERP.
Na etapie wdrożenia wyrobu jest ustalany jednostkowy współczynnik zużycia energii dla standardowych parametrów technologicznych dla danego stanowiska produkcyjnego. Jednostkowe zużycie energii jest wpisywane do Karty Parametrów Technologicznych.
Przetwórstwo tworzyw polimerowych to bardzo złożony proces technologiczny, na który wpływ ma wiele czynników oraz jest on silnie powiązany z jego parametrami (prędkość, ciśnienie, temperatura tworzywa i formy).
Celem podjęcia tematu jest wciąż jeszcze niedostatecznie zgłębione zagadnienia wpływu warunków procesowych oraz stosowanych gatunków tworzyw na deformacje postaciowe wyprasek i wytrzymałość w obszarze łączenia się strumieni spływającego się tworzywa oraz poznanie zależności pomiędzy parametrami procesu wtryskiwania i ich wpływu na zjawiska zachodzące w Formie Wtryskowej.
Forma Wtryskowa Jako Narzędzie Do Optymalizacji Procesu
Prezentacja poruszy zagadnienie związane z pytaniem: „Kiedy i jak optymalizować proces wtrysku?” Prezentacja skupi się na czynnikach, które kształtują wynikową jakość i efektywność produkcji na wtryskarkach do tworzyw sztucznych. Czynniki te to konstrukcja i wymiary produktu, materiał, narzędzie, wtryskarka i peryferia oraz parametry procesu. Brak odpowiedniego wpływu na wymienione czynniki już na etapie przedprodukcyjnym może stanowić przyczynę późniejszych niepowodzeń podczas procesu wytwarzania. Prezentacja zostanie uzupełniona przykładami z przemysłu.
Problematyka właściwej konstrukcji formy wtryskowej i środki zaradcze na przykładzie produkcji wkrętaków „WIHA Precision” (case study).
W szybko rozwijającym się przemyśle produkcyjnym integracja technologii rzeczywistości rozszerzonej (AR) rewolucjonizuje sposób, w jaki podchodzimy do produkcji i rozwiązywania problemów. Ta prezentacja pozwoli zagłębić się w transformacyjny wpływ AR przez pryzmat okularów HoloLens.
Zwykle w proces przetwórstwa zaangażowana jest nie tylko wtryskarka, ale także szereg urządzeń peryferyjnych. Powtarzalność i jakość uzyskanych wyrobów nie zależą wyłącznie od wtryskarki.
Przygotowanie tworzywa przez jego właściwe wysuszenie, uzyskanie powtarzalnych parametrów związanych z chłodzeniem lub termostatowaniem formy, mają bardzo istotne znaczenie dla osiąganych wyników produkcji. jeśli tak jest w istocie, to między wtryskarką a współpracującymi z nią urządzeniami peryferyjnymi istnieje potrzeba komunikacji.
W dzisiejszym świecie, gdzie innowacje stanowią kluczową przewagę konkurencyjną, sztuczna inteligencja (AI) wyłania się jako niezastąpiony sojusznik w transformacji przemysłu i strategii marketingowych.
Podczas prezentacji, uczestnicy poznają, jak AI zmienia oblicze działań marketingowych. Dowiedzą się, jak zaawansowane algorytmy AI przyczyniają się do głębszego zrozumienia zachowań konsumentów, co umożliwia personalizację treści, automatyzację procesów oraz zwiększenie efektywności kampanii reklamowych.
Możliwości i Obszary Zastosowań Tworzyw Sztucznych w Wyrobach Medycznych
Zastosowania Druku 3D w Inżynierii Medycznej
Aktualne Regulacje Prawne Dotyczące Wyrobów z TS Do Zastosowań i Aplikacji Medycznych
Polski Rynek Maszyn Do Przetwórstwa TS Na Tle Europy
Nowoczesne chłodziarki stanowiskowe jedno lub dwustrefowe pracują w zakresie nastaw 0..90oC z dokładnością nawet do 0,1 stopnia Celsjusza. Istotną ich zaletą jest fakt, że wywołują silny (turbulentny) przepływ medium w układzie chłodzenia narzędzia, co zapewnia korzystnie małą różnicę temperatur między wejściem i wyjściem z formy (nawet poniżej 1 K). Dzięki temu wypraski chłodzone są...
Wymogi rynku narzucają dostawcom i producentom w technologii wtrysku tworzyw sztucznych wysokie wymagania co do wysokiej jakości produktów, niskiej ceny oraz bardzo krótkiego czasu dostawy.Jednym z elementów pozwalających sprostać tym wymaganiom jest automatyzacja procesów produkcyjnych zarówna ta prosta jak i bardziej zaawansowana.
W prezentacji zostanie przedstawiony wpływ układów plastyfikujących na proces przetwórstwa tworzyw sztucznych zwłaszcza w procesie wtrysku. Zostaną krótko omówione typowe konstrukcje oraz wykonanie specjalne. Jak skorzystać z długoletniego doświadczenia PPHU GAMART SA i na co zwracać uwagę przy zamawianiu nowych układów plastyfikujących?
W dobie XXI wieku ekologia i zrównoważony rozwój stały się, obok wydajności i aspektów ekonomicznych, podstawami nowoczesnej produkcji. Dzisiaj te wartości wyznaczają kierunek rozwoju, nie tylko przetwórców tworzyw, ale wszystkich producentów w przemyśle. Podstawą przedsiębiorczości stała się szeroko rozumiana ekologia, która bazuje na oszczędności energii elektrycznej, zaś fundamentem...
Monitorowanie i Kontrola Procesu Wtryskiwania
Wadim Plast od ponad 20 lat jest dostawcą rozwiązań dla przemysłu przetwórstwa tworzyw sztucznych w Polsce. Od samego początku naszym "znakiem towarowym" jest dokładna analiza projektów naszych klientów i dostarczanie rozwiązań kompleksowych, pozwalających nie tylko na zamknięcie konkretnego projektu, ale także przynoszące korzyści na szerszą skalę.
Jednym z przykładów takich działań jest...
W prezentacji zostaną poruszone zagadnienia związane z wykorzystaniem kooperacji między firmami oraz specyfikacji form wtryskowych w rozwoju nowoczesnej narzędziowni. Kierowana jest ona głównie do narzędziowni, ale może być przydatna również dla wtryskowni jak i innych instytucji, klastrów, stowarzyszeń oraz szkół.
Prezentacja pokazuje w sposób jasny i prosty możliwości oraz kierunki jakie...
Promieniowanie jonizujące wykorzystuje się w celu poprawy jakości wytwarzanych z tworzyw polimerowych produktów (polepszenia właściwości mechanicznych i termicznych, odporności chemicznej, wydłużenia czasu użytkowania itp.). Obecnie w Polsce techniki radiacyjne znajdują zastosowania wyłącznie w procesach wytwarzania wyrobów z pamięcią kształtu (rury i taśmy termokurczliwe), wstępnej...
Elastomery Przyjazne Człowiekowi
Działania producentów i ośrodków badawczych zaowocowały tym, że technika napędów wtryskarek w ostatnich dekadach zdecydowanie się zmieniła. Najważniejszą zmianą było wprowadzenie napędów hybrydowych i elektrycznych oraz szerszego wyboru opcji napędu głównego dla napędów hydraulicznych. W zakresie tego typu zmian firma Sumitomo (SHI) Demag jest od wielu lat liderem w Europie.
Rozwój i postęp techniczny oraz stosowanie coraz to doskonalszych materiałów prowadzi do wykorzystywania technologii, które jeszcze w niezbyt odległym czasie wydawały się nam nieosiągalne.
Przykładem są energooszczędne wtryskarki elektryczne Japońskiej firmy JSW, które już na początku lat 80-tych XX wieku weszły do seryjnej produkcji zastępując maszyny hydrauliczne. Obecnie kolejna ich...
Listemann Polska oferuje usługi w zakresie lutowania próżniowego i obróbki cieplnej w próżni i atmosferach kontrolowanych. Firma intensywnie wspiera klientów we wdrażaniu najnowszych technologii i zaawansowanych technicznie materiałów. Nasze usługi wykorzystywane są̨ w przemyśle lotniczym, motoryzacji, energetyce, przemyśle wydobywczym, przez producentów maszyn i narzędzi oraz producentów form...
Rewolucja Przemysłu 4.0 coraz śmielej wchodzi na nasz rynek, a wraz z nią pojawiają się szanse dla przedsiębiorstw wkroczenia na wyższy poziom technologiczny. Nowe możliwości to również nowe większe wymagania takie jak zwiększenie wydajności czy zmniejszenie kosztów wytwarzania. W prezentacji przedstawię system Siemens TECNOMATIX, który jest skutecznym narzędziem pozwalającym na projektowanie...
Celem prezentacji jest ogólne wprowadzenie do świata TPE: 1) Porównanie TPE do gumy, plusy i minusy, 2) Charakterystyka rodzin TPE, ich typowe własności i zakres zastosowania, 3) Charakterystyka hybrydowych TPE jako alternatywy dla gumy oraz innych rodzin TPE w nowatorskich interesujących aplikacjach...
· Prezentacja produktu Sirmax, TPE Xelter
Plastics are taking part more and more on our daily lifes and this comes with a big question mark. Does plastics have negative effect on our health? If the end products, which are in touch with water and food, are produced with the appropriate resins, scientific researches shows that they do not have any harmful effects toourbodies.
Plastics have evolved considerably since the first natural plastics, celluloid, was developed over a one hundred years ago as a substitute for ivory in billiard balls. It is safe to say that the consumer revolution of the past thirty years is basically a plastics’ revolution. Without plastics, consumers could not afford or even get, many of the products that are on the market today.
Tegorocznej edycji Sympozjum Technicznego PLASTECH będzie towarzyszyć prezentacja rozwiązań technicznych dedykowanych branży przetwórców tworzyw sztucznych jakie oferuje Firma STÄUBLI. Będzie ona miała wyjątkowy charakter i formę w postaci mobilnego busa, na pokładzie którego zostaną zaprezentowane: mono i multizłącza do termoregulacji form wtryskowych, Mono i multizłącza do obiegów hydraulicznych
Współczesne aplikacje wymagają coraz częściej ścisłej współpracy urządzeń peryferyjnych z wtryskarką. Coraz częściej wymagane jest nie tylko zachowanie pełnej kontroli nad procesem, ale także prowadzenie go w odpowiednich warunkach czystości.
Wyznacznikiem czystej produkcji były i są aplikacje medyczne. Nie możemy jednak zapominać,że coraz więcej innych branż wymaga podobnych warunków...
W perspektywie rozwoju automatyki i robotyki pisze się o autonomicznych pojazdach i urządzeniach. Nazwa przerysowane niczym z ‘’transformersów’’, gdyż ta autonomiczność nie oznacza niezależności i niepodległości. Roboty będą usamodzielnione, lecz pod pełną kontrolą i zarządzaniem. Usamodzielnienie na polecenie, celem stworzenia komfortu, wygody i wyręczenia człowieka kreśli nową możliwą ścieżkę...
PlasticsEurope Polska - fundacja reprezentująca producentów tworzyw sztucznych w Polsce, działa w ramach ogólnoeuropejskiego stowarzyszenia producentów tworzyw sztucznych PlasticsEurope. Stowarzyszanie skupia ponad 100 firm członkowskich, których łączny udział w produkcji wszystkich polimerów wytwarzanych w krajach Unii Europejskiej (EU28), a także w Norwegii, Szwajcarii i Turcji, wynosi...