Zbyt wolne tempo prac legislacyjnych i koncepcyjnych w ministerstwach, brak pełnej wiedzy o problemie
i wadliwy system raportowania danych – to tylko niektóre ograniczenia, oddalające nas od wdrożenia
w Polsce zamkniętego obiegu odpadów, jakie wypunktowała Najwyższa Izba Kontroli. Raport NIK o działaniach na rzecz ograniczenia powstawania odpadów z tworzyw sztucznych pokazuje, jak długa jest jeszcze przed Polską droga do osiągnięcia gospodarki o obiegu zamkniętym. Najistotniejsze wydają się tutaj dwa aspekty: pierwszy to wiedza, a drugi – stabilne ramy prawne.
Urządzając pokój dziecięcy, często skupiamy się na aspekcie praktycznym. W końcu w pierwszych miesiącach życia malucha z pomieszczenia korzystają głównie rodzice. Warto zdecydować się na meble, które pozwolą na przechowywanie ubrane i wszelkich przedmiotów, które są pomocne przy opiece nad maluszkiem. Dzięki temu uda się zachować porządek, natomiast samo chowanie rzeczy stanie się przyjemnością.
Dow (NYSE: DOW) has today announced the first large-scale commercial use of its innovative resin AGILITYTM CE, made with 70% recycled plastic. Plastigaur, a leading film converter based in Spain, is using the AGILITYTM CE resin in its collation shrink film, typically used in the transportation of cans or PET bottles. The partnership marks an important step in Dow’s ambition to advance a circular economy for plastics.
LANXESS, producent specjalistycznych środków chemicznych, rozszerza swoją pozycję jednego z czołowych światowych producentów biocydów i środków przeciwdrobnoustrojowych poprzez przejęcie francuskiej spółki INTACE SAS. Paryskie przedsiębiorstwo produkuje specjalistyczne fungicydy na potrzeby producentów opakowań.
LANXESS i sprzedający podpisali stosowną umowę 14 stycznia 2021 roku. Strony uzgodniły, że nie ujawnią ceny zakupu. LANXESS przewiduje, że transakcja zostanie przeprowadzona w pierwszym kwartale 2021.
11 stycznia w Szpitalu Powiatowym w Sochaczewie w obecności dyrektora Roberta Skowronka, Wiesławy Załuskiej zastępcy dyrektora ds. Pielęgniarstwa oraz prezesa firmy Lamela Arkadiusza Bałdygi nastąpiło oficjalne podpisanie umowy, dotyczącej wsparcia szpitala. Łowicka firma od dłuższego czasu wspomaga placówkę i doposaża w nowy sprzęt niezbędny do walki z epidemią COVID-19. Tym razem dzięki wsparciu finansowemu udało się zakupić dwa aparaty AIRVO wraz z przepływomierzem do terapii wysokoprzepływowej oraz kompletnym osprzętem jednorazowym.
Firma TEREZ Performance Polymers, zajmująca się produkcją tworzyw konstrukcyjnych, wynajęła ponad 5000 m kw. powierzchni magazynowej w obiekcie 7R City Flex Rzeszów Airport. W transakcji najemcy doradzała firma Savills.
TEREZ Performance Polymers należy do grupy TER Plastics Polymer posiadającej jedną z najbardziej rozbudowanych ofert tworzyw konstrukcyjnych w Europie. Dostarcza materiały dla przetwórców tworzyw sztucznych oraz producentów działających m.in. w sektorze motoryzacyjnym, branży RTV i AGD oraz produktów konsumenckich.
W zakładach sodowych CIECH Soda Polska wdrożono innowacyjny system do nadzoru linii produkcyjnych, będący elementem szerszych działań realizowanych przez Grupę w celu wczesnego wykrywania usterek. System „Mobilny Obchodowy” umożliwia systematyczny monitoring poszczególnych instalacji, a po integracji z systemem SAP pozwala na efektywne zarządzanie całym procesem produkcji sody, a także odpowiednią konserwację i utrzymanie kluczowych urządzeń w optymalnym stanie.
Sytuacja, z jaką zmagali się europejscy uczestnicy rynku konstrukcyjnego poliamidu 6, była dość jasna w grudniu - wyższe ceny surowców przełożyły się na inicjatywy dostawców mające na celu przeniesienie wzrostu na rynek polimerów. Sytuacja, w jakiej znaleźli się uczestnicy rynku konstrukcyjnego PA 66, była równie jasna – brak odpowiedniej dostępności materiału na rynku dostawy są bez oczekiwań co do znaczącej poprawy w najbliższej perspektywie czasu.
Uczestnicy europejskiego rynku PC przez większą część czwartego kwartału odczuwali dobrą sytuację na rynku, ponieważ popyt na rynku motoryzacyjnym wykazywał stałe oznaki ożywienia, a aktywność w sektorze budowlanym pozostawała stabilna. Wprowadzenie nowych obostrzeń w Europie Zachodniej od połowy miało negatywny wpływ na optymistyczne do tej pory nastroje z przekonaniem, że rynek poliwęglanu zacznie teraz zwalniać.
Ogólny popyt na inżynieryjne tworzywa termoplastyczne był wyższy niż oczekiwano w czwartym kwartale, ponieważ aktywność gospodarcza poprawiała się po najgorszym wpływie pandemii COVID-19. Niektórzy producenci w południowej Europie podjęli decyzję, że nie będą zamykali swoich zakładów końcem grudnia z nadzieją na wzrost produktywności i możliwość minimalnego choćby zrekompensowania poniesionych strat.