Grupa MOL dostarczyła 50 ogrzewanych, mobilnych domów i sześć kontenerów sanitarnych mieszkańcom gminy Sisak-Moslavina w Chorwacji, stanowiącej jeden z obszarów najmocniej dotkniętych skutkami trzęsienia ziemi. Kontenery o łącznej wartości 125 tys. euro mogą posłużyć jako tymczasowe lokum dla osób, które w wyniku trzęsienia ziemi musiały opuścić swoje domy. Pierwsza część dostawy dotarła do miasta Petrinja dziś rano, pozostałe zostaną dostarczone na początku przyszłego tygodnia.
Potwierdziła się zeszłomiesięczna prognoza analityków DSR i Giełdowy Indeks Produkcji (GIP60) dołożył w grudniu kolejny solidny wzrost o 8,7% do 882,34 punktów. Co więcej, ostatnie dwa miesiące roku pozwoliły GIP60 przebić granicę z początku roku i ustalić dodatni zwrot w całym 2020 r. na poziomie 11,37%, zamykając tym samym kryzysowy rok na plusie.
Według doniesień europejski rynek PBT jest nadal stłumiony, ponieważ funkcjonujące na nim firmy bardzo powoli wychodzą ze skutków pandemii. Niemniej jednak obserwuje się rosnący trend popytowy, zwłaszcza ze strony PBT do zastosowań motoryzacyjnych.
Rynek surowcowy BDO był nadpodażowy przez większą część tego roku, w wyniku czego kontrakty w III kwartale ustabilizowały się niższym poziomie, a ceny spadły o 50 EUR/T.
Total, Intraplás i Yoplait ogłosiły, że pomyślnie przeprowadziły test pilotażowy mający na celu użycie certyfikowanego polistyrenu pochodzącego z recyklingu chemicznego w pojemnikach na jogurt. To pierwszy krok w ramach wspólnej inicjatywy mającej na celu przetestowanie zastosowania polistyrenu pochodzącego z recyklingu chemicznego w pojemnikach na jogurt, wspierającej rozwój zrównoważonego recyklingu PS we Francji.
Ten test przeprowadzony przez Total we współpracy z Intraplás, ekspertem w dziedzinie wytłaczania arkuszy z tworzyw sztucznych dla przemysłu spożywczego, or
Ascend Performance Materials kupiło Eurostar Engineering Plastics, francuską firmę zajmującą się compoundingiem tworzyw sztucznych i posiadającą w swojej ofercie szeroką gamę tworzyw sztucznych o podwyższonej odporności na działanie płomienia (ognia) oraz doświadczenie w zakresie uniepalniaczy bezhalogenowych.
SABIC, światowy lider w branży chemicznej, ogłosił strategiczne partnerstwo z KraussMaffei HighPerformance AG, szwajcarską spółką zależną KraussMaffei i producentem wtryskarek oferowanych na rynku pod marką NETSTAL. Oprócz wymiany wzajemnego know-how w dziedzinie technologii polimerów i przetwarzania, celem partnerstwa jest wspólne wykorzystanie i dalszy rozwój istniejącego centrum zastosowań opakowań cienkościennych w fabryce NETSTAL w Näfels w Szwajcarii.
Wysiłki LANXESS w walce ze zmianami klimatu ponownie doceniła międzynarodowa inicjatywa na rzecz ochrony klimatu CDP. W ramach ostatniej oceny koncern z branży chemii specjalistycznej po raz kolejny znalazł się na „liście klimatycznej A” jako jeden z 270 podmiotów z całego świata, co plasuje go w pierwszych 5 proc. spośród około 5800 przedsiębiorstw ocenianych przez CDP.
Główną potrzebą firm produkcyjnych jest ciągłe podnoszenie efektywności produkcji, co bezpośrednio przekłada się na wynik finansowy przedsiębiorstwa. DSR, rozumiejąc potrzeby rynku, nieustannie rozwija narzędzia informatyczne, których zastosowanie przekłada się na realne korzyści dla firm produkcyjnych.
Grupa CIECH, jeden z największych koncernów chemicznych w Europie Środkowo-Wschodniej, przekaże 250 tys. najwyższej jakości maseczek ochronnych na potrzeby organizacji 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Mają one zapewnić bezpieczeństwo organizatorom, a także 120 tysiącom wolontariuszy, którzy jak co roku wesprą tę wyjątkową akcję charytatywną w całym kraju. Certyfikowane maseczki ochronne klasy FFP2, zgodne ze standardem europejskim EN 149:2001 oraz posiadające atest Polskiego Zakładu Higieny, zostały wyprodukowane na nowo uruchomionej instalacji w zakł
Hanseyachts AG, jedna z największych stoczni jachtowych na świecie, posiadająca fabryki w Polsce, Niemczech i Francji, oraz jej spółka córka Technologie Tworzyw Sztucznych Sp. z o.o., jedna z najnowocześniejszych w Europie firm specjalizujących się w dziedzinie kompozytów dla łodzi rekreacyjnych, zlokalizowana pod Szczecinem, zakładają nowy ośrodek badawczo-rozwojowy w Szczecinie – BALTICDESIGN INSTITUTE. Nowa firma będzie zatrudniać specjalistów o różnych kompetencjach, między innymi z zakresu inżynierii budowy statków, inżynierii konstrukcyjnej, projektowania jachtó