Począwszy od dnia 1 lipca br. firmy Dolder Plastics i B. Bigler AG połączyły swoje siły przekształcając się w Dolder-Bigler AG z siedzibami w Zug i Bazylei (Szwajcaria). Połączenie szwajcarskich dystrybutorów zaoferowało klientom wiele korzyści, związanych głównie z rozszerzeniem portfolio produktowego o wiodących producentów, pogłębieniem wiedzy rynkowej oraz optymalizacją łańcucha dostaw. W szerokiej palecie oferowanych produktów znajdują się tworzywa wysokotemperaturowe, konstrukcyjne, masowe oraz elastomery termoplastyczne a także środki pomocnicze i masterbatc
Prawie 6000 odwiedzających, 300 wystawców z 22 krajów i ponad 4 tysiące m2 powierzchni wystawienniczej. Tak w liczbach przedstawia się tegoroczna, wrześniowa edycja Targów Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL. Była to jubileuszowa, 25. edycja wydarzenia organizowanego przez Targi Kielce.
Grupa Azoty znalazła się wśród laureatów Rankingu Inicjatyw Dekarbonizacyjnych, organizowanego przez Grupę PTWP, wydawcę m.in. portalu wnp.pl. Ranking stanowi zestawienie najciekawszych, najbardziej pomysłowych i efektywnych działań służących ograniczeniu emisji gazów cieplarnianych. Uroczyste ogłoszenie zwycięzców miało miejsce podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach. Wyróżnienie w imieniu Grupy Azoty odebrał Filip Grzegorczyk, Wiceprezes Zarządu Grupy Azoty S.A. Wyboru liderów Rankingu dokonała Rada kampanii "Zielony indeks" złożona z przedstawicie
Prawie 300 wystawców z 22 krajów i ponad 4 tysiące m2 powierzchni wystawienniczej. Tak zapowiada się tegoroczna edycja Targów Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL. Będzie to jubileuszowa, 25. edycja wydarzenia organizowanego przez Targi Kielce.
Wśród wystawców pojawią się reprezentanci takich krajów jak: Austria, Czechy, Dania, Francja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Malezja, Niemcy, Słowacja, Szwajcaria, Turcja, Ukraina czy Węgry.,
Spółki CIECH S.A. i Synthos Green Energy S.A. podpisały list intencyjny o współpracy w zakresie wykorzystania technologii SMR (Small Modular Reactors) i MMR (Micro Modular Reactors). W ramach współpracy oba podmioty określą m.in. możliwość budowy małych lub mikro reaktorów jądrowych na terenie zakładów produkcyjnych CIECH oraz będą analizować możliwe modele dostaw energii w ramach wzajemnych umów. Grupa CIECH możliwość wykorzystania energetyki jądrowej zapowiedziała podczas publikacji strategii ESG w maju 2021 roku. Zakłada ona odejście od stosowania węgla w 2033
Schneider Electric, lider w dziedzinie cyfrowej transformacji zarządzania energią i automatyki, otrzymał najwyższe noty w swoim sektorze od Vigeo Eiris (V.E.) – europejskiej agencji ratingowej obejmującej obszar ESG (środowisko, społeczna odpowiedzialność, ład korporacyjny), będącej częścią Moody's Group. Firma Schneider Electric znalazła się również w gronie najbardziej zrównoważonych liderów na świecie w śródrocznych przeglądach indeksów FTSE4Good i Euronext Vigeo Eiris.
Kilka godzin wspólnych starań pracowników Grupy Azoty i efekt na lata. Tak w skrócie można podsumować proekologiczną akcję nasadzenia roślin na ogrodzeniu Grupy Azoty, która odbyła się 31 sierpnia. Całe przedsięwzięcie jest kontynuacją zaangażowania spółki w działania zmierzające w kierunku redukcji emisji CO2.
Grupa Plast-Box wciąż dynamicznie rośnie i notuje ponad 22% wzrost przychodów ze sprzedaży pomimo niesprzyjających warunków na rynkach zaopatrzenia w surowce i materiały produkcyjne. Wyższe przychody, dywersyfikacja działalności i wzmocnienie potencjału to najważniejsze zadania zrealizowane przez Grupę w minionym półroczu.
„Zobacz siebie z innej perspektywy” to hasło nowej kampanii DRP GROUP skierowanej do firm produkcyjnych sektora przetwórstwa tworzyw sztucznych. Firma zaprasza do swojego innowacyjnego i nowoczesnego świata tworzyw sztucznych, w którym EKONOMIA łączy się z EKOLOGIĄ a ALTERNATYWA zwiększa KONKURENCYJNOŚĆ.
Ponad 300 wystawców z 18 krajów z Europy i świata pojawi się na tegorocznych Międzynarodowych Targach Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL w Targach Kielce.
Targi PLASTPOL nie uniknęły problemów związanych z trwającą pandemią. Pierwotny, majowy termin musiał zostać przesunięty na wrzesień. Targi Kielce stanęły więc przed trudnym zadaniem zorganizowania wydarzania w trzy miesiące. Wspólny wysiłek pracowników kieleckiego ośrodka, współorganizatorów i samych wystawców pozwolił na osiągnięcie tego celu.