Mając na uwadze chęć powrotu do aktywnych działań związanych z organizacją eventów branżowych, w tym targów, konferencji, seminariów i szkoleń branżowych pragniemy poinformować, że w roku 2021 przyjęliśmy następujący plan działań. Odbywające się do tej pory cykliczne wydarzenia w postaci Seminarium Technicznego PLASTECH oraz Konferencji PLASTINVENT, znajdą swoje miejsce w kalendarzu imprez branżowych w roku 2022 (nie będzie edycji 2021).
Polski Związek Przetwórców Tworzyw Sztucznych informuje, że wobec braku przepisów wprowadzających do polskiego porządku prawnego zapisy tzw. dyrektywy SUP (ograniczającej możliwość używania niektórych jednorazowych wyrobów z tworzyw sztucznych), od 3 lipca br. nie nastąpią żadne zmiany w dotychczas obowiązujących uregulowaniach w tym zakresie. Dokładna data wejścia w życie tych unormowań (za stworzenie których odpowiada Ministerstwo Klimatu i Środowiska) na dzisiaj nie jest znana. Przywołane regulacje to jedynie unijne przepisy, póki co niezaimplementowane na polski
Grupa Azoty – jako jeden z liderów branży nawozowo-chemicznej - podejmuje aktywne działania w kierunku przechodzenia na zero i nisko emisyjne technologie. Aby zielona transformacja była w pełni efektywna i możliwa, niezbędne jest, by warunki konkurowania producentów unijnych i pozaunijnych w odniesieniu do kosztów polityki klimatycznej były równe. Aby przygotowywany przez Komisję Europejską mechanizm CBAM przyniósł oczekiwane skutki, konieczne jest utrzymanie darmowych uprawnień do emisji. W przeciwnym razie dojdzie do wzmacniania pozycji przedsiębiorstw spoza UE, które nie
Największe wydarzenie polskiego przemysłu ponownie w formule TV online! Cały europejski przemysł żyje dwoma hasłami – Europejskim Zielonym Ładem i pandemią COVID-19. Wyzwania, które są przed nami, przestały być mglistą wizją, stając się zadaniem „na wczoraj”, i albo zdamy sobie z tego sprawę, albo już dziś możemy powoli zamykać nasz krajowy przemysł. Uczestnicy tegorocznego VIII Kongresu Polska Chemia, organizowanego przez Polską Izbę Przemysłu Chemicznego, zmierzą się z potężnymi zagadnieniami. Najwyższy czas odpowiedzieć na pytania o przyszłość chemii
Rekordowa liczba zgłoszeń młodych technologicznych startupów wpłynęła w ramach programu akceleracyjnego MIT Enterprise Forum CEE Spring Edition 2021, którego uczestnikiem – jako odbiorca technologii – jest ANWIL, spółka z Grupy ORLEN. Poszukiwanie innowacji i rozwijanie współpracy ze startupami konsekwentnie wpisuje się w działania Grupy ORLEN, związane z realizacją strategii ORLEN2030.
Tadeusz Nowicki, prezes zarządu Polskiego Związku Przetwórców Tworzyw Sztucznych, został dzisiaj wybrany do Rady Nadzorczej (SteeringComitee) EuPC, europejskiego stowarzyszenia zrzeszającego krajowe organizacje przetwórców tworzyw sztucznych. Po raz drugi Tadeusz Nowicki będzie jedynym reprezentatem spoza „starej Europy” we władzach tej tak ważnej dla Gospodarki w Obiegu Zamkniętymy organizacji.
PlasticsEurope ogłasza plany producentów tworzyw sztucznych dotyczące zwiększenia inwestycji w recykling chemiczny z 2,6 miliarda euro w roku 2025 do 7,2 miliarda euro w 2030 roku. W celu przyspieszenia inwestycji w rozwój kluczowych technologii i realizacji założeń gospodarki o obiegu zamkniętym, PlasticsEurope wzywa do zapewnienia jasnych i zharmonizowanych przepisów i spójnych ram prawnych.
Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL już jesienią od 21 do 23 września odbędą się w Targach Kielce. Nie zabraknie nowoczesnych maszyn przetwórczych i technologicznych rozwiązań. To jedno z największych wydarzeń tej branży w Europie Środkowo-Wschodniej.
Grupa Azoty S.A. uruchomiła linię pilotażowo-produkcyjną do wytwarzania skrobi termoplastycznej o zdolnościach produkcyjnych 300 ton na rok. Jednocześnie spółka podpisała umowy o nawiązaniu współpracy z firmą Polska Grupa Opakowaniowa Opakomet S.A. oraz Instytutem Badawczym Leśnictwa, a także list intencyjny z Państwowym Gospodarstwem Leśnym Lasami Państwowymi. Podpisanie dokumentów, potwierdzających wysoki potencjał biznesowy wprowadzonego rozwiązania, odbyło się 11 maja w Centrum Badawczo-Rozwojowym Grupy Azoty w Tarnowie.
Idąc z duchem czasu oraz pragnąć sprostać wyzwaniom stawianym przez współczesny rynek, firma DRP Group zdecydowała się na gruntowną przebudowę swojej strony internetowej www.drp.pl Spółka konsekwentnie dokłada wszelkich starań, aby DRP Group kojarzyła się wszystkim partnerom i klientom z profesjonalizmem, odpowiedzialnością i innowacyjnością. Nowa odsłona strony internetowej spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników.