Już 19 września br. spotkamy się na Plastics Industry Meeting, organizowanego przez Polski Związek Przetwórców Tworzyw Sztucznych oraz Fundację Plastics Europe Polska. To już XVI edycja tego wydarzenia branżowego. Hasło przewodnie tegorocznej edycji to „Tworzywa sztuczne – drogi rozwoju w zrównoważonej gospodarce”, a gościem specjalnym po raz pierwszy będzie Bernard Merkx, dyrektor zarządzający European Plastics Converters.
15 czerwca 2023 roku w Sławicy, odbyło się Walne Zgromadzenie Członków Stowarzyszenia “Polski Recykling”.
Podczas spotkania, szczególną uwagę skupiono na aktualnej, ciężkiej sytuacji branży recyklingu oraz na wyzwaniach, które zostały przed nią postawione. Przeanalizowano możliwości rozwiązań problemów, z którymi zmagają się recyklerzy. Omówiono projekty legislacyjne, takie jak nowelizacja ustawy o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi, obejmującej system kaucyjny, ROP oraz SUP.
Grupa Azoty Compounding – spółka wchodząca w skład Grupy Kapitałowej Grupa Azoty – zakończyła w Tarnowie budowę nowej hali produkcyjno-magazynowej oraz montaż urządzeń węzła recyklingu. Nowa inwestycja pozwala rozdrabniać produkty uboczne (PU) pochodzące z linii produkcyjnych spółek Grupy Azoty – z instalacji produkcji Poliamidu naturalnego w Tarnowie oraz z Guben, z instalacji produkcji polipropylenu w Policach oraz produkty pozyskane od klientów zewnętrznych.
Praca architekta i projektanta to połączenie twórczości z inżynierią, w której element kreatywny może być trudny do zastąpienia przez algorytm. Z drugiej jednak strony, technologia już dziś jest w stanie zastąpić człowieka, zwłaszcza w przypadku zadań prostych i powtarzalnych. Nad możliwościami i zagrożeniami, jakie nowoczesne technologie mogą przynieść branży inżynieryjnej zastanawiają się eksperci Multiconsult Polska.
Opublikowana w ubiegłym tygodniu propozycja Komisji Europejskiej dotycząca End-of-Life Vehicles nie tylko jest ważnym krokiem we właściwym kierunku dla sektora motoryzacyjnego, ale także ustanawia precedens dla innych sektorów rynku, takich jak opakowania.
3 dni sportowej rywalizacji, walka o tytuły Mistrzostw Polski Teamów BaM oraz o zwycięstwo w kolejnym turnieju cyklu Grand Prix Polski Par, przy jednoczesnej obecności czołówki polskiego brydża sportowego to najkrótsza z możliwych zapowiedzi 44. edycji Podkarpackiego Mityngu Brydżowego (PMB), który obędzie się w formule „na żywo” w stolicy Podkarpacia. Organizatorem tego Wydarzenia, które będzie mieć swoje miejsce w Hotelu Prezydenckim jest Podkarpacki Wojewódzki Związek Brydża Sportowego (PWZBS).
W połowie lipca Hromatka Group rozszerza swoją ogólnoeuropejską sieć lokalnych spółek dystrybucyjnych w branży tworzyw sztucznych w centrum i na południu Włoch: dzięki przejęciu rodzinnej firmy Sotac Tecnopolimeri SRL z południowych Włoch, rynek włoski skorzysta z rozszerzonego portfolio produktowego europejskiej grupy z siedzibą w Austrii i Szwajcarii.
Kryzys energetyczny, globalne i europejskie wyzwania ekonomiczne, ambitne cele klimatyczne, zmieniające się otoczenie legislacyjne, sposoby zawracania surowca do obiegu i wizerunek branży tworzyw sztucznych – to tylko niektóre z zagadnień, jakie 19 września 2023 r. w Warszawie poruszą uczestnicy Plastics Industry Meeting 2023.
Podczas walnego zgromadzenia Izby, które odbyło się online 29 maja, dr Andrzej Mochoń został wybrany na kolejną kadencję wiceprezesa rady PIPT.
Polska Izba Przemysłu Targowego działa od 2006 roku jako izba gospodarcza przedsiębiorców branży targowej i branż związanych z organizacją targów, wystaw i eventów. Andrzej Mochoń w latach 2010–2011 był prezesem rady PIPT, później objął funkcję wiceprezesa, którą piastuje nadal.
1 czerwca przed tarnowską siedzibą Grupy Azoty odbył się Dzień Tworzyw. W ramach wydarzenia przedstawiciele spółki pokazywali na przykładzie różnych ekspozycji w jaki sposób tworzywa zmieniały się na przestrzeni lat i jak wpływają na różne obszary m.in. motoryzację, medycynę, czy przemysł obronny. Łącznie w wydarzeniu wzięło udział kilkaset osób, w tym dzieci, uczniowie szkół i liceów oraz mieszkańcy Tarnowa.