Polecamy

B2B Giełda Tworzyw Szukaj
Aktualności RSS
  z 300

Prace Dyplomowe Nowatorskie Zastosowanie TS

Za nami VII edycja konkursu na najlepszą pracę dyplomową – licencjacką, magisterską lub inżynierską, na temat nowatorskiego zastosowania tworzyw sztucznych, którego organizatorem jest Polski Związek Przetwórców Tworzyw Sztucznych. W tym roku główna nagroda trafiła do Pana Adriana Lipkowskiego z Politechniki Warszawskiej za pracę zatytułowaną: „Wytwarzanie absorberów energii uderzenia przy zastosowaniu kompozytu węglowego o spoiwie termoplastycznym oraz zbadanie wpływu architektury zbrojenia na ich zdolność do względnego pochłaniania energii".

Miliardy Na Rozwój Technologii i Instalacji Wodorowych

European Energy przewiduje, że Polska będzie liczącym się graczem w unijnych staraniach o rozwój produkcji zielonego wodoru z odnawialnych źródeł energii. Ogromne pieniądze, które w technologie chce zainwestować Bruksela, mogą być szansą na rozwój tego sektora w Polsce.

Rozwiązania Coperion Dla Compoundingu ABS

W ubiegłym miesiącu firma Coperion poinformowała, że opracowała rozwiązanie procesowe umożliwiające energooszczędną produkcję mieszanek kopolimeru akrylonitryl-butadien-styren (ABS), przy czym kluczową rolę odgrywa wytłaczarka dwuślimakowa ZSK Mc18. Chińska firma zajmująca się inżynierią procesową Zhejiang Zonepic Petrochemical Technology jest licencjodawcą metody mieszania ABS metodą szczepienia emulsyjnego i polimeryzacji w masie, która umożliwia produkcję mieszanek ABS w różnych odmianach i gatunkach. Zaprojektowała kilka dużych instalacji wykorzystujących wy

Toray Zwiększa Wytrzymałość Włókna Węglowego

Toray Industries twierdzi, że nowo wprowadzone, wysokowydajne włókno węglowe Torayca T1200 ustanawia nowy światowy standard pod względem wytrzymałości na rozciąganie. Jak twierdzi firma, opracowała ona autorską technologię, która pozwala na stworzenie struktury wewnętrznej o zwiększonej wytrzymałości. Rezultatem jest wytrzymałość na rozciąganie wynosząca 8,0 GPa, ponad 10% wyższa niż poprzedni gatunek Torayca T1100 o wysokiej wytrzymałości.

Konkurs Niemieckiej Federacji Tworzyw Sztucznych Wzmocnionych

Krauss Maffei wraz z Wirthwein SE zdobyły pierwsze miejsce w konkursie AVK (Niemieckiej Federacji Tworzyw Sztucznych Wzmocnionych) w kategorii „Proces i Metody”. Nagrodę przyznano za innowacyjność technologii przetwarzania tworzyw wzmocnionych włóknem szklanym Chopped Fibre Processing (CFP), która umożliwia bezpośrednie dodawanie wzmocnień z ciętego włókna szklanego do praktycznie standardowych jednostek wtryskowych stosowanych w przetwórstwie.

Plastpol 2024 w Targach Kielce

Świat zaawansowanych technologii przetwórstwa tworzyw sztucznych, innowacyjnych wtryskarek i wytłaczarek, nowoczesnych materiałów polimerowych na cztery dni maja 2024 roku ulokuje się w Targach Kielce. Podczas targów Plastpol najnowszą ofertę zaprezentują najważniejsze przedsiębiorstwa branży z Europy i Azji. Organizatorzy mówią o ostatnich wolnych miejscach dla wystawców.

Projekt PPWR Nadal Wymaga Zmian. Stanowisko EuPC

W ubiegłym tygodniu Parlament Europejski przyjął swoje stanowisko negocjacyjne w sprawie rozporządzenia w sprawie opakowań i odpadów opakowaniowych (PPWR) zaproponowanego w ubiegłym roku przez Komisję Europejską. Niestety, wiele poprawek ze wstępnego raportu Komisji Ochrony Środowiska, które odnoszą się wyłącznie do opakowań z tworzyw sztucznych, zostało przegłosowanych podczas sesji plenarnej.

Nagradzany Rentgen Ishida o Zaawansowanych Funkcjach

Nowo wprowadzony na rynek system kontroli rentgenowskiej IX-PD* firmy Ishida zdobył nagrodę dla najlepszej innowacji w dziedzinie bezpieczeństwa żywności podczas tegorocznego konkursu Gulfood Manufacturing Industry Excellence Awards.

Program BASF Polska „Razem dla Planety”

15 listopada 2023 r. odbyła się Finałowa Gala Programu dla Klientów BASF Polska „Razem dla Planety”. Celem tej inicjatywy było pokazanie i docenienie działań klientów firmy na rzecz ochrony klimatu oraz zaprezentowanie projektów wspierających zrównoważony rozwój.

Dopak Rozszerza Ofertę o Linie Do Regranulacji

Dopak – wiodący dostawca maszyn i usług dla branży przetwórstwa tworzyw sztucznych w Polsce nawiązał partnerstwo z hiszpańską firmą ALTERO RECYCLING MACHINERY, specjalizującą się w projektowaniu i produkcji kompletnych linii do regranulacji odpadów z tworzyw sztucznych, zarówno poprodukcyjnych, jak i pokonsumenckich. Firma Dopak została wyłącznym przedstawicielem producenta na rynku polskim w zakresie dystrybucji maszyn, a także usług serwisowych i sprzedaży części zamiennych.
1    1  2  3  4  5  6  7    300

ALBIS - In Touch With Plastics

Plastline

Plastinvent