Grupa MOL rozpoczęła produkcję w największej w regionie Europy Środkowo-Wschodniej fabryce zielonego wodoru. Zakład o mocy 10 MW wyprodukuje rocznie 1,6 tys. ton czystego, neutralnego pod względem emisji CO2 wodoru, na potrzeby własnej produkcji paliw. Nowa instalacja pozwoli na redukcję emisji CO2 o 25 tys. ton, czyli tyle, ile rocznie emitują 54 tys. samochodów osobowych. Nowa inwestycja wpisuje się w strategię rozwojową Grupy MOL, SHAPE TOMORROW, w ramach której firma ma ambicje przyczynić się do wzmocnienia zrównoważonego rozwoju, konkurencyjności i samowystarczalności
Znamy już szczegółową listę Prelegentów, którzy zaprezentują się w trakcie tegorocznej edycji Konfernecji PLASTINVENT, która odbędzie się w dniach 3-4 października w Zakopanem (Resort NOSALOWY DWÓR). Tak jak każdego roku w gronie Prelegentów Konferencji będziecie Państwo mogli spotkać wielu niezwykle ciekawych ludzi posiadających ogrom doświadczeń zawodowych, którzy z chęcią podzielą się swoją ekspercką wiedzą. Nie zabraknie także czasu do wymiany poglądów i opinii odnoszących się do wyjątkowych na swój sposób czasów, w których przyszło nam jako branży
Serdecznie zapraszamy na kolejną, II edycję, Technicznej Konferencji Małopolskie Dni Druku 3D, organizowaną przez Grupę Azoty S.A. i Technology Applied Sp. z o.o.. Wydarzenie odbędzie się 10.09.2024, w Tarnowie, w Centrum Sztuki Mościcie pod hasłem przewodnim „Era Druku Przemysłowego 3D”. Celem II edycji jest zaprezentowanie technologii przyrostowych wprowadzonych i stosowanych już obecnie w przemyśle m.in. lotniczym, samochodowym, AGD, meblarskim czy medycznym.
Instalacja zintegrowanego systemu iTPS (Integrated Total Packaging Solution) od Ishida Europe umożliwiła znacząco zwiększyć szybkość oraz precyzję procesu ważenia i pakowania w maltańskiej firmie Sunshine Snacks. Ponadto elastyczność tego rozwiązania pozwala producentowi na wprowadzenie opakowań w nowym rozmiarze na rynek lotniczy.
W lipcu br. minęło 5 lat od uruchomienia Grupy Azoty Compounding - wytwórni tworzyw modyfikowanych, która powstała na bazie doświadczenia zdobytego podczas 20 lat eksploatacji linii compoundingu na wydziale Segmentu Biznesowego Tworzyw w Grupie Azoty S.A. Uruchomienie Grupy Azoty Compounding było zgodne z założeniami Strategii ogłoszonej w 2013 roku, zakładającej zwiększenie posiadanych zdolności produkcyjnych tworzyw oraz dalszą dywersyfikację produktową w tym sektorze. Wytycznymi dokumentu były także: wydłużenie łańcucha wartości i wzbogacenie oferty produktami dedyko
Wraz z dynamicznym rozwojem odnawialnych źródeł energii, coraz wyraźniej rysuje się największa bolączka polskiego systemu elektroenergetycznego, czyli brak elastyczności. Tylko w ciągu trzech wiosennych miesięcy, ze względu na przymusowe wyłączenia instalacji OZE, do sieci nie trafiło ponad 430 GWh energii elektrycznej. Odpowiedzią na te problemy może być wodór.
Podczas Walnego Zgromadzenia Członków, które odbyło się 6 czerwca 2024 roku w Hotelu Marriott w Warszawie został wybrany nowy Zarząd Polskiego Związku Producentów Farb i Klejów (PZPFiK). Uczestnicy wydarzenia wzięli również udział w debacie z prof. Grzegorzem W. Kołodko oraz najnowszym TRENDFiK z Ignacym Morawskim z „Pulsu Biznesu”. Zapraszamy do zapoznania się z podsumowaniem spotkania.
Kluczowi europejscy gracze współdziałają na rzecz rozwoju opakowań na bazie poliamidu w ramach nowego stowarzyszenia Advanced Packaging Association
10 czerwca podczas spotkania w Brukseli, Grupa Azoty ATT Polymers oraz BASF, UBE, ENVALIOR, DOMO Chemicals poinformowały o utworzeniu stowarzyszenia Advanced Packaging Association (APA) AISBL. To organizacja non-profit, której celem będzie kształtowanie elastycznego łańcucha wartości opakowań na bazie poliamidu, w oparciu o założenia zrównoważonego rozwoju.
Grupa MOL, wiodący gracz w branży chemicznej w Europie Środkowo-Wschodniej, uzyskała prestiżowy międzynarodowy certyfikat zrównoważonego rozwoju i emisji dwutlenku węgla (ISCC Plus) za swoją działalność w obszarze recyklingu chemicznego w zakładzie MOL Petrochemicals (MPC) w Tiszaújváros na Węgrzech.
Tysiącami pełnych energii rozmów, startujących biznesów oraz dopinanych kontraktów tętniły cztery dni 28. Międzynarodowych Targów Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy Plastpol. Wydarzenie po raz kolejny okazało się największym i najważniejszym w Europie Środkowej spotkaniem służącym rozwojowi branży przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy. Na licznych stoiskach prezentowane były najnowsze technologie, linie produkcyjne i surowce. Ofertę 603 firm z 31 krajów Europy, Azji i Bliskiego Wschodu poznało ponad 15 tysięcy osób z różnych stron świata.