Corning otwiera w Polsce zakład produkcji światłowodów, aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na szybkie połączenia sieciowe w Europie. Nowa fabryka, jedna z największych w Unii Europejskiej, jest częścią globalnych inwestycji Corning w produkcję włókien optycznych i kabli światłowodowych.
Spółka dzięki specjalistycznej platformie sprzedażowej chce umożliwić sprzedaż nadwyżek magazynowych gotowych produktów oraz zapasów surowców podstawowych, które nie rotują, a mogłyby zostać ponownie użyte do produkcji przez inne przedsiębiorstwa. Tylko w szeroko rozumianym sektorze tworzyw sztucznych problem ten może dotyczyć blisko 7,4 tys. firm produkujących wyroby z tworzyw sztucznych. Przypomnijmy, że Polska jest największym w UE konsumentem tworzyw po Niemczech, Włoszech i Francji.
Firma Covestro poinformowała, że sprzedaje swój biznes zajmujący się technologiami przyrostowymi. Cena sprzedaży wynosi około 43 mln EUR a nabywcą zostanie Stratasys. Podejmując decyzję o sprzedaży działalności Additive Manufacturing, Covestro kontynuuje optymalizację swojego portfolio, aby jeszcze skuteczniej pozycjonować się na rynku i móc bardziej skoncentrować się na swojej szerokiej ofercie dla klientów w swoich kluczowych branżach.
Fabryka Curtis Development Sp. z o.o. w Krzywonosi istnieje od lipca 1992. Zakład położony jest koło Mławy (130 kilometrów na północ od Warszawy). Nasza firma jest znanym na polskim rynku czołowym producentem m.in. zaawansowanych technologicznie wyrobów z tworzyw sztucznych dla branży RTV (obudowy do LCD TV, Plazma TV, Monitory, itp.) dla różnych światowych koncernów.
Firma CCL Label wprowadziła na rynek innowacyjną etykietę EcoStream® SP. Jest ona udoskonaloną wersją istniejącej na rynku etykiety EcoStream, która doskonale sprawdza się w procesie recyklingu opakowań PET i została zatwierdzona przez EPBP i APR. Elastyczne właściwości nowych etykiet pozwalają uniknąć zagięć oraz pęcherzyków powietrza po obkurczeniu na butelkach wymagających szybkiego oznakowania.
Grupa Azoty S.A. jest pierwszą firmą w Polsce, która wprowadziła na rynek linię granulatów polimerowych biodegradowalnych i kompostowalnych. Nowa linia pod marką envifill® powstała w oparciu o opracowaną w Grupie Azoty technologię otrzymywania skrobi termoplastycznej, która wytwarzana jest z materiałów bioodnawialnych i kompostowalnych i nie zawiera plastyfikatorów. Produkty envifill® dedykowane są do przetwórstwa w technologii wytłaczania z rozdmuchem, wtryskiwania oraz do innych technologii, w tym technologii druku 3D
Haitian International poinformował o rozbudowie swojej sieci produkcyjnej i logistycznej w Europie, inwestując około 100 milionów euro w budowę nowoczesnego zakładu w Rumie w Serbii. Każdego roku w nowym zakładzie ma być produkowanych do 2500 wtryskarek.
Na koniec maja Giełdowy Indeks Produkcji (GIP60) osiągnął wartość 925,73 punktów, co dało solidny 4,32% wzrost wartości w stosunku do kwietniowych 887,39 pkt. Tym samym GIP60 wykazał się znacznie lepszym wynikiem od indeksu szerokiego rynku WIG, który stracił w tym samym czasie 0,6%. Po kwietniowym odpływie kapitału w kierunku inwestycji mniej ryzykownych, polskie akcje powoli wracają do łask i wygląda na to, że spółki przemysłowe po raz kolejny jako jedne z pierwszych zwróciły uwagę inwestorów z warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych.
CIECH Sarzyna, największy polski producent środków ochrony roślin, nadal notuje bardzo dobrą passę na rodzimym rynku. W I kw. br. udział rynkowy Spółki wzrósł o 2 pp. do 7,8 proc., wobec 5,8 proc. rok wcześniej. W segmencie ochrony zbóż zbliża się do 10 proc., a więc blisko dwukrotnie więcej niż w 2020 roku. Jednocześnie w jednym z kluczowych obszarów rynku – produktów opartych na glifosacie, najpopularniejszej substancji aktywnej stosowanej w rolnictwie – istnieją przesłanki do utrzymania lub nawet wzrostu cen środków, wskutek drożejących surowców na rynku...
Koncern LANXESS i Advent International („Advent”), jeden z największych i najbardziej doświadczonych globalnych inwestorów private equity o ugruntowanej pozycji w branży chemicznej, powołują spółkę joint venture zajmującą się polimerami inżynieryjnymi o wysokich parametrach. Przedstawiciele obu firm podpisali dziś umowę o przejęciu od holenderskiego koncernu Royal DSM działu DSM Engineering Materials (DEM), który stanie się częścią nowej spółki joint venture. Cena zakupu wynosi około 3,7 mld EUR – pokryje ją spółka joint venture za pomocą kapitału własnego