Przewiduje się, że rynek tworzyw sztucznych formowanych metodą mikrowtrysku osiągnie do 2026 r. wartość 1,692 mln USD, przy średniorocznym tempie wzrostu CAGR 11,2% z 995 mln USD w 2021 r. Wysoce precyzyjne komponenty z tworzyw termoplastycznych o mikronowej tolerancji wymiarowej, są stosowane w różnych gałęziach przemysłu, takich jak medycyna, motoryzacja, elektronika i inne.
Szacuje się, że wielkość rynku termoplastycznych poliolefin (TPO) w 2021 r. wyniesie 4,5 mld USD, a do 2026 r. ma osiągnąć 6,2 mld USD, przy CAGR 6,4% w latach 2021–2026.
W ostatnim miesiącu roku, szczególnie w okresie okołoświątecznym, rynki akcji odrabiały listopadowe straty. Dobry wynik zanotował również opracowywany przez firmę DSR S.A. Giełdowy Indeks Produkcji, który składa się z 60 największych polskich spółek produkcyjnych notowanych na warszawskiej GPW – w grudniu wzrósł o 9,22% do 1142,89 punktów.
ORLEN Paliwa, Zarząd Morskiego Portu Police oraz Grupa Azoty Polyolefins podpisały list intencyjny dotyczący budowy przez ORLEN Paliwa Terminala Gazu Płynnego na terenie portu morskiego w Policach. W ramach współpracy wykorzystane zostałoby nabrzeże budowane przez Grupę Azoty Polyolefins na potrzeby projektu Polimery Police.
Pandemia covid-19 sprawiła, że wiele firm wpadło w tarapaty finansowe. Przedsiębiorcy zmagają się z jej skutkami oraz z podwyżkami cen surowców i energii. Z tego powodu ryzyko niewypłacalności i utraty płynności firmy jest wysokie. Uproszczone postępowanie restrukturyzacyjne na podstawie przepisów związanych z tarczą 4.0 umożliwiało przedsiębiorcom wyjście z długów i zawarcie układów z wierzycielami, by uratować firmę. Jednakże w dniu 30 listopada 2021r. wygasły przepisy dotyczące uproszczonej restrukturyzacji wprowadzone w związku z pandemią COVID-19. W miejsce
Zarząd i Rada Nadzorcza Grupy Azoty Polyolefins S.A. podjęły uchwały w sprawie warunkowego zawarcia aneksu do umowy z Generalnym Wykonawcą projektu Polimery Police, firmą Hyundai Engineering.
Współpraca partnerska AKPOL z Henkel, niemieckim koncernem chemicznym i Jokey, niemieckim producentem opakowań wykonanych z tworzyw sztucznych to szansa na stworzenie zamkniętego ekosystemu w sektorze budowlanym, opartego na recyklingu tworzyw sztucznych i ich ponownego wykorzystania w przemyśle. Celem wspólnych działań będzie także stworzenie ekologicznych, recyklingowych ekowiader na produkty budowlane Henkel w Polsce.
Grupa CIECH, w ramach współpracy z przewoźnikiem LPG Polonia, rozpoczęła na szeroką skalę transport sody kalcynowanej i oczyszczonej z wykorzystaniem samochodów napędzanych ciekłym gazem ziemnym (LNG), charakteryzujących się mniejszymi emisjami - zarówno dwutlenku węgla, tlenków azotu oraz siarki, jak i cząstek stałych PM 10.
Oerlikon Balzers, wiodący dostawca zaawansowanych rozwiązań powierzchniowych, dostarczył urządzenia do powlekania i rozwiązania do procesu metalizacji części z tworzyw sztucznych do fabryki Grupy BMW w Landshut. Technologia ePD opracowana przez firmę Oerlikon Balzers wykorzystuje innowacyjne funkcje i sposoby projektowania, oraz jest zgodna z przepisami środowiskowymi REACH. We wrześniu Grupa BMW zdobyła nagrodę Grand Award za innowacyjną koncepcję zastosowania tworzyw sztucznych w całkowicie nowym, w pełni elektrycznym, kompaktowym SUVie - BMW iX.
Jedną z najistotniejszych kwestii w każdej firmie jest magazynowanie towaru. Jak wiadomo – potrzebna jest do tego celu powierzchnia magazynowa. Nasuwa się zatem pytanie: jak i gdzie zaaranżować odpowiednie powierzchnie magazynowe? Są dwa rozwiązania: można zdecydować się na własny magazyn oraz wynająć hale magazynowe od zewnętrznej firmy logistycznej. W poniższym artykule przeanalizujemy obie te możliwości, co pozwoli rozwiać wszelkie wątpliwości w tej kwestii.