Polecamy

B2B Giełda Tworzyw Szukaj
Biznes Info RSS
  z 243

Czym Zastąpić Węgiel w Polsce?

Polska robi wyraźne postępy w zastępowaniu węgla w produkcji energii elektrycznej. W 2023 r. udział węgla w miksie energetycznym po raz pierwszy spadł do poziomu 60%. Jeśli jednak chcemy kontynuować ten trend, musimy szukać źródeł energii o podobnej dyspozycyjności, jednak energia wiatrowa i słoneczna nie spełnia tego kryterium – wskazuje Artur Szczelina, ekspert Multiconsult Polska.

Słabe Nastroje Polskiego Przemysłu

Jak informuje Serwis BANKIER.PL nastroje w polskim przemyśle pozostają słabe, na co wskazują grudniowe wyniki badań PMI, monitorujących polski sektor wytwórczy. Najnowszy odczyt sygnalizuje dalsze pogorszenie warunków gospodarczych, ale pozostawia też cień nadziei, mogący zwiastować oczekiwane ożywienie sektora w 2025 roku.

MOL Integruje Biznes w Polsce

MOL porządkuje swój biznes w Polsce. Po dwóch latach od debiutu na polskim rynku, firma podjęła decyzję o połączeniu biznesu hurtowego z działalnością detaliczną w strukturach jednej spółki. W ramach reorganizacji, działająca na rynku hurtowym spółka zależna MOL - Slovnaft Polska - zostanie włączona w struktury MOL Polska. Formalne połączenie pozwoli na zaoferowanie klientom spójnej, kompleksowej oferty hurtowej i detalicznej.

Nowa Firma OMYA Performance Polymer

Omya, globalny producent minerałów i znany na świecie dystrybutor specjalistycznych materiałów, uruchomił nową działalność specjalizującą się w dystrybucji polimerów. Mająca siedzibę w Szwajcarii firma Omya Performance Polymer Distribution połączy istniejącą globalną sieć dystrybucji polimerów ze strategicznymi przejęciami, aby obsługiwać szybko rozwijający się rynek. Nową firmą pokieruje Carsten Harms, uznany ekspert w dziedzinie dystrybucji polimerów z ponad 30-letnim doświadczeniem w branży.

Firmy Chemiczne Wycofują Się z Branży Druku 3D

W zeszłym tygodniu 3DPI podało wiadomość, że francuski dostawca zaawansowanych polimerów KIMYA potwierdził zainteresowanie branżą druku 3D. Hubert de Boisredon, prezes i dyrektor generalny spółki macierzystej ARMOR GROUP, w oświadczeniu wyraził ubolewanie z powodu zamknięcia działalności produkcyjnej filamentów KIMYA i produkcji addytywnej, która rozpoczęła się z entuzjazmem w 2017 r. Spółka macierzysta informuje, że sprzedaż regionalna grupy wynosi pół miliarda dolarów.

Qemetica Sfinalizowała Zakup Biznesu Krzemionki Strącanej

Qemetica sfinalizowała zakup biznesu krzemionki strącanej od koncernu PPG za 1,2 mld zł (ok. 310 mln dol.) w jednej z największych transakcji przeprowadzonej przez polską firmę na rynku amerykańskim. Tym samym, Qemetica, największy producent m.in. soli warzonej w Polsce, największy dostawca krzemianów w Europie przejął fabryki krzemionki w USA i Holandii, zwiększając w ten sposób przychody o ponad miliard złotych. Grupa staje się jednocześnie trzecim graczem w Europie i drugim w Ameryce Północnej na rynku krzemionki strącanej niezbędnej m.in. w produkcji nowoczesnych opon

Polska Moc Biznesu

Kongres Społeczno-Gospodarczy Polska Moc Biznesu już 2 grudnia powraca na PGE Narodowy w Warszawie, stając się jednym z najważniejszych wydarzeń biznesowych roku. Kongres to nie tylko platforma wymiany myśli, ale także miejsce, gdzie spotykają się przedstawiciele świata biznesu, administracji publicznej, organizacji pozarządowych oraz nauki, aby wspólnie kreować nowe rozwiązania dla gospodarki opartej na zrównoważonym rozwoju i odpowiedzialności społecznej.

List Intencyjny Dotyczący Produkcji Materiałów Wybuchowych

Agencja Rozwoju Przemysłu S.A., Polska Grupa Zbrojeniowa S.A., Grupa Azoty S.A. i MESKO S.A. podpisały list intencyjny dotyczący zwiększenia możliwości produkcyjnych materiałów wybuchowych. Dokument podpisali: Michał Dąbrowski, Prezes Zarządu ARP S.A., Arkadiusz Bąk, Członek Zarządu PGZ S.A., Adam Leszkiewicz, Prezes Zarządu Grupy Azoty S.A. i Renata Gruszczyńska, Prezes Zarządu MESKO S.A.

VIII Edycja Konkursu PZPTS

Konkurs Polskiego Związku Przetwórców Tworzyw Sztucznych tworzy szansę dla młodych naukowców piszących prace licencjackie, magisterskie i inżynierskie na zdobycie rozgłosu i docenienia. W rozstrzygnięciu tegorocznej edycji wyróżnienie otrzymał młody inżynier z Politechniki Łódzkiej, którego praca zyskała uznanie jurorów za innowacyjne podejście do modyfikacji biokompozytów.

Co nowego w SOLIDWORKS Plastics w 2025 roku?

Czy SOLIDWORKS Plastics 2025 to znaczący krok do przodu? Sprawdźmy. Program oferuje nowe funkcje i ulepszenia, ale czy usprawnią one w istotnym stopniu projektowanie plastikowych elementów? Ulepszono cztery kluczowe obszary: dokładność przewidywanie wtrąceń, wykresy wyników dla analizy odkształceń, aktualizację bazy danych materiałów oraz wydajność analizy wypełnienia.
1    1  2  3  4  5  6  7    243

Ankieta

Plastline

Plastinvent