Polecamy

B2B Giełda Tworzyw Szukaj
Biznes Info RSS
  z 241

Unia Europejska Coraz Bliżej Wycofania Substancji PFAS

Transformacja energetyczna generuje wzmożone zapotrzebowanie na produkty przemysłu chemicznego, co może pomóc w przezwyciężeniu spowolnienia w sektorze. Dla zachowania konkurencyjności w branży chemicznej kluczowym krokiem okażą się inwestycje cyrkularne –wynika z raportu 2024 Chemical Industry Outlook, przygotowanego przez firmę doradczą Deloitte. W 2024 r. istotna dla branży chemicznej okazuje się również zmiana strategii w zakresie łańcucha dostaw i poszukiwanie nowych możliwości geopolitycznych w tym zakresie.

Innowacje Napędzane AI. Przemysł w Dobie Sztucznej Inteligencji

W epoce cyfrowej, gdzie innowacja staje się sercem konkurencyjności, sztuczna inteligencja (AI) wyłania się jako bezcenny sojusznik w przekształcaniu przemysłu i sposobu, w jaki projektujemy i wdrażamy produkty.

Co Trzeci Przetwórca Tworzyw Inwestuje w Park Maszynowy

Polskie przedsiębiorstwa przetwarzające tworzywa sztuczne zwiększyły swoją zdolność do konkurowania. Świadczy o tym wzrost sub-indeksu MiU dla tej branży o 6,15 pkt. Jest to efekt m.in. zwiększenia nakładów na modernizację parku maszyn i urządzeń (MiU) oraz automatyzację procesu produkcji. W nadchodzących miesiącach przedsiębiorcy z branży tworzyw sztucznych nie chcą rezygnować z inwestycji, które budują ich konkurencyjność na rynku. Aż 49 proc. ankietowanych planuje odnowienia parku (MiU), natomiast 55 proc. zwiększenie poziomu automatyzacji.

Nowy Cel UE – Polska Bez Szans?

Chociaż Komisja Europejska ostatecznie odrzuciła wariant redukcji emisji CO2 o 95% do 2040 r., to poziom 90% i tak ma niewiele wspólnego ze złotym środkiem. Na ten moment KE udało się więc osiągnąć inny cel – wywołać sporo kontrowersji i opór wobec proponowanej ścieżki. Same dążenia do zeroemisyjności nie są niczym nowym – co więc Bruksela chce powiedzieć, wyznaczając nowy etap? Dlaczego Polskę czekają trudne negocjacje?

Dodatki Do Gumy Dla Zrównoważonej Produkcji Opon

Na targach Tire Technology Expo 2024 w niemieckim Hanowerze LANXESS zaprezentuje swoją kompleksową ofertę dodatków i rozwiązań dla przemysłu oponiarskiego. Od 19 do 21 marca firma zademonstruje, w jaki sposób producenci opon mogą zmniejszyć swój ślad węglowy podczas produkcji, a także ślad węglowy produktu końcowego.

Grupa Azoty Compounding Stawia na Nowoczesne Rozwiązania

Grupa Azoty Compounding, spółka wchodząca w skład Grupy Kapitałowej Grupa Azoty, z sukcesem zakończyła proces wdrożenia zaawansowanego oprogramowania do planowania i harmonogramowania produkcji – ASPROVA APS oraz systemu XPRIMER.MES do monitorowania i ewidencjonowania produkcji. Zaimplementowanie obu systemów do zarządzania produkcją w spółce jest kolejnym krokiem w realizacji strategii udoskonalania procesów oraz zwiększania potencjału produkcyjnego.

Utrata Wartości Aktywów Spółki Grupa Azoty Polyolefins S.A.

W dniu 9 lutego 2024 roku Grupa Azoty S.A. opublikowała raport bieżący w którym poinformowała, iż w trakcie prac nad sporządzeniem rocznego skonsolidowanego sprawozdania finansowego za rok obrotowy 2023 zidentyfikowano przesłanki, które mogą wskazywać na utratę wartości aktywów spółki Grupa Azoty Polyolefins S.A. z wpływem na wartość aktywów Grupy Azoty S.A.

Polimery Police Produkują Już Propylen i Polipropylen

Polimery Police przygotowują się do testu integralności, produkują już propylen i polipropylen oraz prowadzą sprzedaż w autoryzowanej sieci dystrybucji oraz do klientów bezpośrednich

Ranking Dow Jones Sustainability Index

LANXESS po raz kolejny zajmuje wysokie pozycje rankingach dotyczących zrównoważonego rozwoju. W rankingu Dow Jones Sustainability Index (DJSI) Europe LANXESS zajął pierwsze miejsce w kategorii "Chemicals" z wynikiem 79 na 100 punktów oraz trzecie miejsce w DJSI World. Firma uzyskała szczególnie dobre wyniki w kategoriach strategii klimatycznej, wody, zarządzania produktami i bezpieczeństwa pracy.

Rynek Jest Pełen Okazji Dla Polskich Firm

Czechy, Rumunia i Ukraina w Europie Środkowo-Wschodniej oraz Japonia, Kazachstan, Wietnam i Malezja w Azji - to najbardziej perspektywiczne kraje dla polskich firm, które myślą o ekspansji zagranicznej – wynika z raportu „Kierunek: Wschód. Aktualne trendy i atrakcyjne kierunki ekspansji zagranicznej w obliczu zawirowań geopolitycznych” opracowanego przez PFR TFI i PwC we współpracy z KUKE.
1    1  2  3  4  5  6  7    241

Ankieta

Plastline

Plastinvent