W wielu współczesnych, w pełni zautomatyzowanych zakładach przemysłowych do dziś menedżerowie ds. jakości podchodzą do okna albo wręcz wychodzą na zewnątrz, aby sprawdzić, czy produkty, dla których kolor odgrywa kluczową rolę, pasują do wzorców koloru przekazanych przez klienta. Jak widać, nawet w epoce zaawansowanych spektrofotometrów ludzkie oko i jego niezwykła zdolność do rozróżniania milionów ocieni kolorów, pozostaje najskuteczniejszym sędzią w kontroli jakości kolorów. Oczywiście w porównaniu z obiektywnym pomiarem przez urządzenie, wizualna ocena kolor
Spora część osób zastanawia się, jaki wąż do chłodziwa wybrać. Na rynku możemy się spotkać z wieloma produktami tego typu, dlatego wybór odpowiedniego rozwiązania wcale nie należy do prostego. Każdy artykuł różni się od pozostałych określonymi cechami, w przypadku, gdy każdy je pozna, możliwe będzie uniknięcie dokonania niewłaściwego zakupu. Co warto wiedzieć na ten temat?
Opublikowana przez Marię Skłodowską-Curie w 1929 roku praca na temat wpływu promieniowania X na bakterie stworzyła podstawy współczesnych technik radiacyjnej sterylizacji: wyrobów medycznych, przeszczepów, farmaceutyków i kosmetyków oraz higienizacji: ziół, przypraw ziołowych, suszonych grzybów i żywności. W latach 30. ubiegłego wieku pomysł wykorzystania promieniowania jonizującego do masowego wyjawiania nie miał praktycznego znaczenia. Wygodniejsze i tańsze były (podobnie jak dzisiaj) metody termiczne. W roku 1956 po raz pierwszy za pomocą akceleratora Van de Graaffa
Historia oprogramowania NX, znanego wcześniej pod nazwą UNIGRAPHICS, sięga początku lat sześćdziesiątych XX wieku. „The UNIGRAPHICS & NX Virtual Museum” to inicjatywa stworzenia wirtualnego muzeum o innej, właśnie historycznej stronie NX, gdzie będziemy gromadzić wirtualne artefakty dotyczące oprogramowania NX. Autorem tego pomysłu jest firma CAMdivision – największy dystrybutor oprogramowania NX w Polsce.
Grupa Azoty – jeden z liderów branży nawozowo-chemicznej w Europie i jednocześnie największy producent wodoru w Polsce – przystąpiła do Europejskiego Sojuszu na rzecz Czystego Wodoru. Sojusz został zainicjowany przez Komisję Europejską w lipcu 2020 roku, a jego celem jest m.in. wdrożenie wodoru jako konkurencyjnego nośnika energii w Europie.
Przygotowanie produktu do jego wytwarzania jest złożonym procesem, który obejmuje szereg operacji. Aby gotowy produkt rzeczywiście odpowiadał nie tylko potrzebom użytkowników, lecz też był wytrzymały, bezpieczny, estetyczny, konieczne jest współdziałanie wielu specjalistów. Tutaj z pomocą przychodzą firmy specjalizujące się w projektowaniu na zlecenie.
Formy wtryskowe mają swoją pamięć. Nigdy o niczym nie zapominają: duże ilości wtrysków, długie okresy pracy, błędy obsługi, przestoje i naprawy - wszystko to pozostawia po sobie ślady.
Te istotne dane procesowe są rejestrowane przez cyfrowy kokpit - moldMIND II. Urządzenie to inteligentny system monitorowania, szybko wykrywa problemy, a tym samym minimalizuje przestoje.
Cięcie różnorakich materiałów wymaga często ogromnej precyzji, której nie oferują starsze rozwiązania technologiczne. Cięcie laserem na swój sposób zrewolucjonizowało rynek, oferując niespotykaną dotąd dokładność, pozwalająca na realizację celów, które wcześniej były po prostu niemożliwe do wykonania. Wycinanie laserowe stosować można zarówno na materiałach metalowych, jak i niemetalowych, a oferowana przez to rozwiązanie szybkość procesu produkcyjnego pozwala na optymalizację oraz redukcję kosztów.
Firma WITTMANN jest jednym z największych producentów robotów 3-osiowych wykorzystywanych w przetwórstwie tworzyw sztucznych. Swą wysoką pozycję na rynku WITTMANN buduje dzięki innowacyjnym rozwiązaniom i optymalnemu dostosowaniu konstrukcji urządzeń do oczekiwań swych odbiorców.
W mediach oraz przestrzeni publicznej pojawia się wiele nieprawdziwych oraz mylących informacji na temat implementacji dyrektywy Single Use Plastics (SUP) w Polsce. Polski Związek Przetwórców Tworzyw Sztucznych – największa polska organizacja zrzeszająca interesariuszy z branży przetwórców tworzyw sztucznych, zabrał głos i zweryfikował, co na ten moment wiadomo na temat wejścia w życie przepisów oraz zakresu ich obowiązywania.