Toll Compounding jest formą outsourcingu polegającą na projektowaniu i produkcji niestandardowych surowców dla różnych producentów sektora PTS. W rzeczywistości usługi compoundingu pomagają stworzyć producentom indywidualne tworzywa do ich własnych aplikacji spełniające zakładane standardy jakości. Pozwalają jednocześnie obniżyć koszty związane z produkcją na zamówienie.
Koncepcja outsourcingu w tym zakresie cieszy się zarówno w Polsce jak i na świecie coraz większą popularnością. Firmy świadczące usługi Toll Compoundingu, stają się obecnie wartościowymi k
Prawie 3/4 ankietowanych przez Instytut Pollster (74%) poparłoby opłatę depozytową (kaucję) za butelki plastikowe i puszki aluminiowe po napojach, gdyby taka regulacja weszła w życie. Z kolei 87% deklaruje, że chętnie zaniesie puste opakowanie do sklepu, by odzyskać kaucję.
ALBIS zaprezentuje swoje portfolio produktów na targach Chinaplas 2021 w Shenzhen, które odbędą się w terminie od 13 do 16 kwietnia. Firma będzie obecna na stoiske 17P99, które znajduje się w hali nr 17.
Firma zaprezentuje produkty swoich partnerów: Covestro, LyondellBasell, INEOS Styrolution, LANXESS, WIPAG, SK Chemicals, TECNARO i MOCOM, a główny nacisk zostanie położony na materiały do zastosowań medycznych, rozwiązania mające na celu redukcję ciężaru detali oraz zrównoważone produkty.
Praktycznie większość roku 2020 dla firm zajmujących się przetwórstwem tworzyw sztucznych przebiegła pod znakiem niepewnego jutra. Pomimo względnego uspokojenia się rynku na koniec roku i rozpoczęcia się procesu jego odbudowy, już z początkiem 2021 branża zaczęła mieć nowe problemy,a mianowicie z dostępnością surowców do produkcji. Pociągnęło to za sobą wzrost cen.
Społeczeństwa konsumują coraz więcej. Eksperci wskazują na wyczerpywanie się surowców naturalnych oraz postępujące negatywne zmiany w środowisku. Jednocześnie świadomość konieczności dbania o naturę jest wciąż zbyt niska. Szansą na zminimalizowanie zużycia surowców, energii, emisji CO2 i wytwarzania odpadów jest wprowadzenie w życie idei gospodarki o obiegu zamkniętym (GOZ). Stwarza ona nowe możliwości rozwoju firm. Korzyści związane z tzw. gospodarką cyrkularną (circular economy) poruszono w raporcie PARP pt. „Ocena zapotrzebowania na wsparcie przedsiębiorstw
Hiszpański producent ABS Elix Polymers (Tarragona; www.elix-polymers.com) zapowiedział, że scentralizuje całą swoją działalność w zakresie gospodarki o obiegu zamkniętym pod nową marką „E-Loop”. Dostawca powiedział, że kilka lat temu uczynił, przejście na gospodarkę o obiegu zamkniętym, filarem swojej strategii biznesowej, a w przyszłości E-Loop ma reprezentować wszystkie innowacje i rozwiązania o obiegu zamkniętym dla bardziej zrównoważonego biznesu.
Spółka LERG S.A. podpisała z CIECH S.A. umowę kupna 100 proc. udziałów spółki CIECH Żywice, finalizując tym samym transakcję o wartości ok. 160 mln zł. Umowa wstępna została podpisana w lipcu 2020 roku, a finalizacja transakcji wymagała m.in. zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Przejęcie CIECH Żywice przez LERG to długotrwały proces, którego pierwszy – formalny - etap zostanie zakończony w dniu 1 marca. Potencjał CIECH Żywice pozwala na kontynuowanie produkcji żywic w Nowej Sarzynie oraz dalszy rozwój technologii i sprzedaży, już w ramach Grupy Che
W dniu 25 lutego br. Grupa Azoty Polyolefins S.A. otrzymała od Agenta Kredytu – Banku Pekao S.A. - potwierdzenie spełnienia warunków zawieszających wynikających z zapisów Umowy Kredytów. W konsekwencji, Grupa Azoty Polyolefins S.A. może – po spełnieniu specyficznych warunków do pierwszej wypłaty każdego Kredytu oraz dodatkowych warunków do każdego uruchomienia, nie odbiegających od warunków przewidzianych w podobnych typach finansowania - ubiegać się o wypłatę środków z kredytu na realizację projektu „Polimery Police”. Tym samym sukcesem zakończył się ostatni
W nocy z poniedziałek na wtorek, 96-metrowa kolumna – propan-propylen splitter - została bezpiecznie przetransportowana na plac budowy instalacji „Polimery Police”. Operacja logistyczna trwająca blisko 4 godziny, zakończyła się sukcesem i tym samym osiągnięto jeden z kluczowych kamieni milowych realizacji inwestycji.
Grupa Plast-Box, jeden z czołowych producentów opakowań z tworzyw sztucznych w Polsce i Europie, otworzyła pod Warszawą nowe centrum magazynowo - logistyczne o powierzchni ponad 3,8 tys. metrów kw. Jest to doskonała oferta logistyczna dla klientów z centralnej części Polski.
Powstałe centrum spełnia funkcję hubu dla polskich marek Grupy - Stark Partner oraz Plast-Box. Będzie ono odpowiedzialne głównie za obsługę dostaw w południowo-wschodniej i centralnej części Polski. Magazyn znajduje się w Starej Wsi koło Nadarzyna u zbiegu dwóch najważniejszych arterii komunikac