Sumika Polymer Compounds Europe (SPC EU) rozszerza działalność w Polsce, gdzie dotychczas dostarczała swoje wyroby wytwarzane w innych fabrykach grupy. Do końca 2021 roku w podpoznańskich Plewiskach postanie czwarty europejski zakład koncernu chemicznego, wytwarzający mieszanki na bazie polipropylenu wykorzystywane m.in. przez sektor motoryzacyjny. W zakładzie, który zgodnie z założeniami rozpocznie produkcję w pierwszym kwartale 2022 roku, w pierwszym etapie pracę znajdzie 30 osób. Inwestycja zapewni japońskiej firmie dodatkowych 30 tys. ton zdolności produkcyjnych dla grupy,
Koncern LANXESS, producent specjalistycznych środków chemicznych, przyspiesza swój rozwój. 14 lutego 2021 podpisano roku wiążącą umowę nabycia 100 proc. udziałów w Emerald Kalama Chemical. Amerykańska spółka jest czołowym światowym producentem specjalistycznych chemikaliów, zwłaszcza dla segmentu konsumenckiego, a jej większościowymi udziałowcami są podmioty powiązane z amerykańską spółkę private equity American Securities LLC.
Wartość przedsiębiorstwa Emerald Kalama Chemical wynosi 1,075 mld USD. Po odliczeniu pozycji związanych z zadłużeniem cena zakupu wyn
Koncern chemii specjalistycznej LANXESS oczekuje, że wyniki EBITDA przed uwzględnieniem pozycji nadzwyczajnych za czwarty kwartał znacznie przewyższą przewidywania rynku oraz wyniki z poprzedniego roku.
EBITDA przed uwzględnieniem pozycji nadzwyczajnych za czwarty kwartał 2020 jest szacowana na 200 mln euro, co przewyższa oczekiwania rynku o 10% (szacowane na 181 mln euro).
INEOS Styrolution planuje zbudować pokazową instalację polimeryzacji do produkcji ABS-u z surowców pochodzących z recyklingu. Plany są częścią projektu „ABSolutely Circular”, który jest wspierany przez program UE LIFE.
Aż trzy spółki z Giełdowego Indeksu Produkcji w pierwszej 10-tce rankingu GPW za 2020r. Nic dziwnego, bo ubiegły rok dla polskich spółek produkcyjnych okazał się bardzo udany. W konsekwencji GIP60 mimo zauważalnych problemów zdołał wypracować 11,37% wzrost wartości i zamknął 2020 rok na poziomie 882,34 punktów.
Spółka CIECH Soda Deutschland (CSD), uzyskała prestiżowy certyfikat GMP (Good Manufacturing Practice), potwierdzający najwyższą jakość wytwarzania sody oczyszczonej. Umożliwia to niemieckiej spółce Grupy CIECH wejście na perspektywiczny rynek farmaceutyczny. Jednocześnie CSD pozyskała pozytywną opinię lokalnego urzędu ds. farmacji i została wpisana do europejskiej bazy EudraGMP jako producent sody oczyszczonej w standardzie substancji czynnej produktów leczniczych. To potwierdzenie najwyższej jakości standardów produkcji w niemieckiej fabryce Grupy CIECH, jak i wzorcowyc
LANXESS, producent specjalistycznych środków chemicznych, rozszerza swoją pozycję jednego z czołowych światowych producentów biocydów i środków przeciwdrobnoustrojowych poprzez przejęcie francuskiej spółki INTACE SAS. Paryskie przedsiębiorstwo produkuje specjalistyczne fungicydy na potrzeby producentów opakowań.
LANXESS i sprzedający podpisali stosowną umowę 14 stycznia 2021 roku. Strony uzgodniły, że nie ujawnią ceny zakupu. LANXESS przewiduje, że transakcja zostanie przeprowadzona w pierwszym kwartale 2021.
Firma TEREZ Performance Polymers, zajmująca się produkcją tworzyw konstrukcyjnych, wynajęła ponad 5000 m kw. powierzchni magazynowej w obiekcie 7R City Flex Rzeszów Airport. W transakcji najemcy doradzała firma Savills.
TEREZ Performance Polymers należy do grupy TER Plastics Polymer posiadającej jedną z najbardziej rozbudowanych ofert tworzyw konstrukcyjnych w Europie. Dostarcza materiały dla przetwórców tworzyw sztucznych oraz producentów działających m.in. w sektorze motoryzacyjnym, branży RTV i AGD oraz produktów konsumenckich.
W zakładach sodowych CIECH Soda Polska wdrożono innowacyjny system do nadzoru linii produkcyjnych, będący elementem szerszych działań realizowanych przez Grupę w celu wczesnego wykrywania usterek. System „Mobilny Obchodowy” umożliwia systematyczny monitoring poszczególnych instalacji, a po integracji z systemem SAP pozwala na efektywne zarządzanie całym procesem produkcji sody, a także odpowiednią konserwację i utrzymanie kluczowych urządzeń w optymalnym stanie.
Potwierdziła się zeszłomiesięczna prognoza analityków DSR i Giełdowy Indeks Produkcji (GIP60) dołożył w grudniu kolejny solidny wzrost o 8,7% do 882,34 punktów. Co więcej, ostatnie dwa miesiące roku pozwoliły GIP60 przebić granicę z początku roku i ustalić dodatni zwrot w całym 2020 r. na poziomie 11,37%, zamykając tym samym kryzysowy rok na plusie.